Bill Gates'ten dikkat çeken Elon Musk yorumu! “Twitter'ı mahvedebilir”

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter'ı satın almıştı. Elon Musk'ın Twitter'ı almasıyla ilgili birçok yorum yapılırken bir başka milyarder ve teknoloji tutkunu Bill Gates de duruma sessiz kalmadı.

Bill Gates'ten dikkat çeken Elon Musk yorumu! “Twitter'ı mahvedebilir”

Son dönemin en çok konuşulan isimlerinden Elon Musk Twitter'ı da satın almasıyla birlikte popülaritesini artırdı. Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Musk'ın Twitter'ı almasıyla ilgili yaptığı açıklamalarda dikkat çekici ifadelere yer verdi.

Donanımhaber'in aktardığı habere göre; Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Wall Street Journal'ın düzenlediği etkinlikte, daha önce sosyal ağ Twitter'ı satın aldığını açıklayan Amerikalı işadamı Elon Musk'ın amaçları hakkında şüphelerini dile getirdi. Gates, Musk'ın sosyal ağa zarar verebileceğine inanıyor.

Bill Gates, Musk'ın diğer şirketlerinde etkileyici sonuçlar elde ettiğini, Tesla ve SpaceX'te mükemmel mühendis ekipleri oluşturduğunu kaydederek: "Bu sefer olacağına dair bazı şüphelerim var ama ön yargılı olmamalıyız ve Elon'u asla küçümsememeliyiz." dedi.

Gates'e göre Musk'ın ne yapacağı tam olarak belli değil. Ayrıca, girişimcinin sicilinde "sosyal ağ" gibi bir iş deneyimi de yer almıyor. Bu nedenle işlerin daha da kötüleşebileceğini belirten Gates: "Musk hakkında söylenecek olumlu şeylerden başka bir şeyim yok. Twitter'ı daha da kötüleştirirse bunu açıkça söylerim." dedi.

GATES, MUSK'IN TWİTTER PLANLARINDAN EMİN DEĞİL

Gates ayrıca sözlerini şöyle sürdürdü: "Hedefleri neler, sonunda (Twitter) ne olacak? Aşırı yalanların ve tuhaf komplo teorilerinin yayılmasını azaltma fikriyle nasıl bir ilişki içindeler? Bu hedef ona yakın mı, değil mi?"

Musk'ın Twitter'ı satın aldığı 25 Nisan'da açıklanmıştı. Şirket ona yaklaşık 44 milyar dolara mal oldu. İşadamı, sosyal ağı "her zamankinden daha iyi" hale getirmeyi planladığını söyledi. Ayrıca Twitter'ın ifade özgürlüğü ilkelerine göre yönetileceğini de ima etti.

Tüm Trend haberleri için tıklayın