Biden-Miçotakis arasındaki görüşmenin içeriği belli oldu! Türkiye'yi hedef almaya kalktı

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis görüşmesinin içeriği belli oldu. Türkiye'yi hedef alan Miçotakis'in Biden'a Mavi Vatan haritasını gösterdiği belirtildi.

Biden-Miçotakis arasındaki görüşmenin içeriği belli oldu! Türkiye'yi hedef almaya kalktı

Yeni Şafak

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Beyaz Saray'da görüştü.

Görüşmenin gündeminde Yunanistan'ın tedarik etmek istediği F-35 savaş uçakları ile Ege ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler vardı.

GÜNDEME GELEN KONULAR

Yunanistan basınından Kathimerini gazetesi, görüşmeyi "Miçotakis-Biden: Yunanistan-ABD ilişkisi stratejik" başlığıyla aktardı.

Yunanistan'ın Doğu Akdeniz ve Balkanlar'daki "jeostratejik rolünün iyileştirilmesi" ve Yunanistan ile ABD arasındaki ikili savunma ilişkisinin "derinleştirilmesi" konularının ikili zirvenin merkezinde yer aldığı kaydedildi.

BİDEN'A MAVİ VATAN HARİTASINI GÖSTERDİ

Proto Thema gazetesinin "Miçotakis, Biden'a Türklerin 'Mavi Vatan' haritasını gösterdi" başlıklı haberinde ise Miçotakis'in Türkiye'yi şikayet ettiği ortaya çıktı.

Haberde, "İki lider arasındaki görüşmede Kiryakos Miçotakis, muhatabına, yoğunlaşan 'Türk provokasyonu' yani Yunan adaları üzerinde uçuşlar ile ilgili tüm detayları açıkladı" denildi.

TÜRKİYE'Yİ 'YAYILMACI' OLMAKLA SUÇLAMAYA ÇALIŞTI

Atina hükümeti kaynaklarına dayandırılan haberde, "Gittikçe daha karmaşık bir hal alan küresel tabloda yayılmacılığın yerinin olmadığını herkesin anladığı açık" ifadesine yer verildi.

Yunanistan liderinin, Ankara'nın diyalog çağrılarını reddederek Ege ve Akdeniz'de gerilimi tırmandıran taraf oldukları gerçeğinin üzerini örtmeye çalıştığı görüldü.

MİÇOTAKİS'İN F-35 BEKLENTİSİ

Öte yandan isim vermeden Türkiye'yi hedef almaya çalışan Yunan Başbakan, "Atina'nın egemenlik haklarından vazgeçmediği, ulusal egemenlik ihlallerinin her türlüsüne cevap vereceği" şeklinde sözler sarf etti.

Bahçeli'den Aliyev'e hediye! Üzerinde dikkat çeken not!

Türkiye'den müthiş hamle: Bir kabiliyeti daha millileştirmiş bulunuyoruz

AB'de Rusya çatlağı! Anlaşma sağlanamadı

Türkiye SİHA'da süper güç: 'Sahip olunması gereken' unsur haline geldi

Nükleer kriz tırmanıyor... Rusya'dan açık tehdit: Büyük bir hata olur

  • biden miçotakis görüşmesi
  • türkiyeyi hedef aldı
  • türkiye yunanistan son dakika
Tüm Trend haberleri için tıklayın