Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tarihi uyarı: Kavgayla adaylık olmaz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında 12 dakika kürsüde kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, 'Helalleşme kavgalaşmaya dönüştü. Çıkış yolu bayramlaşmadır.' sözleriyle uyardı. Bahçeli, siyasete 'yumuşak güç' ile başlayan Kılıçdaroğlu'nun şimdi çok sert ve tarihe kayıt düşen bir üslup kullandığına dikkat çekti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli gazetecilerle bir araya geldi. Bahçeli, kavgadan uzak durulmasını isteyerek Kılıçdaroğlu'na net mesajlar gönderdi.

Kavgadan uzak durulması gerektiğini belirten Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nu şu sözlerle uyardı:

"Helalleşme kavramı çok önemli bir kavramdır. Manevi değeri yüklüdür. Helalleşmek o kadar kolay olmaz. Olursa kardeşlik doğar. Şimdi helalleşmeyi kavgaya çevirmenin anlamı yok. Şu an helalleşme ile başlayan kavgalaşma ile yola devam etmek istiyor. "Kim varsa önümden çekilsin" diyor. Dinleyen kişiler adres ararlar, "Acaba kime söylendi, niçin söylendi?" diye. Bu adresi içeride mi bulurlar yoksa dışarıda mı?. İçeride bulurlarsa çok farklı sonuçlar doğar. Bayramdan sonra Sayın Kılıçdaroğlu helalleşmenin ötesine gidip kavgalaşmaya heveslenmesin. Bayramlaşmayı tercih etmeli. Çıkış yolu bu. Kavga geçmişte yapılmıştır. Nelerin yapıldığını yaşayanlardanız.

KILIÇDAROĞLU'NA NET MESAJLAR: KAVGAYLA ADAYLIK OLMAZ

Kavga ile adaylığa heveslenmemekte yarar var. Kılıçdaroğlu kavgayı körüklerse kavga çok yakındır. Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga tecrübesi var

"BABACAN'IN İTTİFAK ÇIKIŞI"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın kendi partisiyle yok devam etme kararına da değinen Bahçeli şunları söyledi:

"Dağılma değil zeki hareket ediyor. Seçim kanununu dikkate alarak 6 kişi ile bir yere varılamayacaksa o zaman tek başına seçime girip sonuç alacağını şimdiden düşünüyor ve uyarıyor. 5'inden de aynı uyarı gelirse ortada 6 diye bir şey kalmaz. 6'dan evvel 5'i düşünün. Birbirine benziyor mu? Bir araya geince yumruktan başka bir şey oluyor."

OSMAN KAVALA AÇIKLAMASI

Bahçeli, Osman Kavala kararının yansımalarına ilişkin CHP'li Özel ile ilgili şunları ifade etti:

"Özgür Özel'in kendisi eczacıdır. İlaçları bilebilir ama hukukun 'H'si yok. Böyle boş konuşmaya gerek yok. Bu birçok kişiyi tahrik ettiği gibi bir arada oluşu kuvvetlendirir. Özgür Özel AK Parti'ye mi Cumhur İttifakı'na mı hizmet ediyor? Yoksa Kılıçdaroğlu'nun kuyusunu mu kazıyor? Benim elimde ne yetki var ki Kılıçdaroğlu'na ceza vereyim... Hukukun olmadığı yerde cezanın 50 çeşidi var, onlar da felakettir."

BAHÇELİ HDP'Lİ GARO PAYLAN'I HEDEF ALDI

Bahçeli, "Ya Garo Paylan kendisi gidecek ya Meclis'in gereğini yapacak. Paylan, ya ABD'ye ya da Ermenistan'a gitsin" ifadesinde bulundu.

CHP'den DEVA Partisi'nin seçim kararına ilk yorum

Bir tiyatro daha! Kılıçdaroğlu'nun vatandaşın evine ayakkabıyla girmesi tepki çekti!

Eski CHP'li vekilden 'Kaset Kumpas' davası çıkışı: Bu komplonun sonucundan faydalananlar var

Tüm Trend haberleri için tıklayın