ABD Başkanı Biden Ukrayna halkı ile İran halkını karıştırdı

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın işgal politikasını eleştirdiği konuşmada Ukrayna halkı ile İran halkını karıştırdı.

ABD Başkanı Joe Biden, Temsilciler Meclisi ve Senato'nun ortak oturumunda yaptığı konuşmada, Ukrayna halkı ile İran halkını karıştırdı. Biden, "Putin, Kiev'i tanklarla kuşatabilir ancak İran halkının kalbini ve ruhunu asla kazanamayacak." ifadesinde bulundu.

Biden resmen duyurdu! ABD hava sahası Rus uçaklarına kapatıldı

Biden, "6 gün önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendi tehditkar yollarında ilerleyebileceğini düşünerek özgür dünyanın temellerini sarsmaya başladı ama çok fena yanıldı. Ukrayna'ya girebileceğini ve dünyanın boyun eğeceğini düşündü ama hiç düşünmediği bir güç duvarı ile karşılaştı. Ukrayna halkıyla karşılaştı." dedi.

Josep Borrell açıkladı! AB'den Rusya itirafı: Yeterince caydırıcı olamadık

UKRAYNA İLE İRAN'I KARIŞTIRDI

Dünya genelinden Rusya'ya uygulanan yaptırımlar ile Putin yönetiminin daha da zayıfladığına dikkat çeken Biden, dünyanın Ukrayna'ya destek için birleştiğini dile getirdi.

Ukrayna'da dehşete düşüren görüntü! Yönetim binası böyle vuruldu!

Biden, konuşmasında "Ukraynalılar" yerine "İranlılar" ifadesini kullanarak "Milletlerimiz arasında derin bağlar kuran Sayın Ukraynalı Amerikanlar, sizinleyiz. Putin, Kiev'i tanklarla kuşatabilir ancak İran halkının kalbini ve ruhunu asla kazanamayacak." dedi.

"Gökhan" füzesi Türkiye için neden önemli? Dikkat çeken Yunanistan detayı

Bir ülke daha savaşa katılıyor: Nükleer silah yasağı kaldırıldı

  • abd başanı biden
  • ukrayna halkı iran halkı
  • ukrayna son dakika
Tüm Trend haberleri için tıklayın