3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak

3600 ek gösterge çalışmasında son aşamaya gelindi. 4 meslek grubu üzerinden yapılan hesaplamalarda emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında düzenlemeyle yüzde 25'e varan artış olacağı belirtiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hazırladığı düzenlemenin bu ay bitmeden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak

3600 ek gösterge çalışması tamamlandı. Çalışma, bu ay bitmeden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Hükümetle memurlar arasındaki toplu sözleşmeyle imza altına alınan ve Şubat ayından bu yana sendikalarla da görüşülen 3600 ek gösterge düzenlemesinde artık sona gelindi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hazırlıklarını tamamladı. Düzenleme, Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde yapılan toplantıda ele alınırken, 3600 ek göstergeyle sağlanacak yeni hakların mali boyutları detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve ilgili bakan yardımcıları katıldı.

Toplantıda Bakan Bilgin, çalışmayla ilgili sunum yaptı. Kapsamı, gösterge artış oranları, kimleri ne şekilde etkileyeceği paylaşıldı.

4 meslek grubu üzerinden yapılan hesaplamalarda emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında düzenlemeyle yüzde 25'e varan artış olacağı belirtiliyor. Toplantıda düzenlemenin bu kapsamda hazine ve bütçe üzerindeki etkisi de ele alındı.

NTV'nin aktardığı bilgiye göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in, düzenlemeyi bu hafta içinde Başkan Erdoğan'a bekleniyor.

SGK tek tek açıkladı! EYT'siz erken emeklilik formülü

EYT için yeni formül: 9 bin ve 7 bin 200 gün... Maaştan kesinti olur mu?

Tüm çalışanları ilgilendiriyor... Yıllık izin, kıdem tazminatı ve avans...

Sahada tüm dengeleri değiştiriyor... Türk mühendisleri geliştirdi

MEB duyurdu! Ehliyet sınavında yeni dönem

Tüm Trend haberleri için tıklayın