Şimdi tarihe karışıyor... 27 yıllık hikaye sona erdi! Hayatımızın ayrılmaz parçasıydı!

Microsoft, Internet Explorer üzerinden desteğini kaldırdı. İlk kez 1995 yılında hizmete sunulan Explorer 27 yıllık serüvenini tamamladı. 2016 yılından beri yalnızda Internet Explorer 11 sürümüne destek veren Microsoft, 15 Haziran'dan itibaren tüm sürümlerden desteği çekti.

Şimdi tarihe karışıyor... 27 yıllık hikaye sona erdi! Hayatımızın ayrılmaz parçasıydı!


27 yıl süren hikaye sona erdi! Internet Explorer, tarihin tozlu sayfaları arasında yerini aldı. Microsoft, Internet Explorer'a olan desteğini çekti. İlk kez 1995 yılında hizmete sunulan Explorer birçok kişinin internet ile tanışmasına sebep olmuştu.

27 YILLIK HİKAYE SONA ERDİ!

16 Ağustos 1995 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan Internet Explorer tarihe karıştı. Microsoft, 12 Ocak 2016'dan bu yana sadece Internet Explorer 11 sürümüne destek veren Microsoft,15 Haziran'dan itibaren tüm sürümler için desteğini kesti.

Şirket, destek kesileceğini daha önce bildirmişti. Microsoft, Internet Explorer'ın bu yıl resmen emekli olacağı konusunda işletmeleri defalarca uyarmış olsa da henüz tüm şirketler başka bir tarayıcıya geçiş planı yapmadı.

Şirketten daha önce yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:

"Daha önce duyurulduğu gibi, Windows'ta Internet Explorer'ın geleceği Microsoft Edge'de. Internet Explorer modu (IE modu), Microsoft Edge içinde eski tarayıcı desteği sağlıyor. Bu nedenle, Internet Explorer 11 (IE11) masaüstü uygulaması, Windows 10'un belirli sürümleri için 15 Haziran 2022'de kullanımdan kaldırılacak.

Bu, IE11 masaüstü uygulamasının artık desteklenmeyeceği ve daha sonra bir kullanıcı buna erişmeye çalışırsa Microsoft Edge'e yönlendirileceği anlamına geliyor."

  • Internet Explorer
  • microsoft
  • Internet Explorer kapandı mı
Tüm Trend haberleri için tıklayın