Ramo dizisine sürpriz transfer! Ünlü oyuncu görme engelli profesöre hayat verecek

Show TV'de ekrana getirilen başrollerinde Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç'in rol aldığı Ramo dizisi izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Güçlü senaryosu ile beğeni toplayan Ramo dizisi kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Büyük bir hayran kitlesi olan Ramo'ya ünlü oyuncu Hülya Gülşen, görme engelli olan profesör Tezer Bilen'e hayat verecek.

Ramo dizisine sürpriz transfer! Ünlü oyuncu görme engelli profesöre hayat verecek

Başrollerini Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç'in paylaştığı Show TV'nin sevilen yapımlarından olan Ramo dizisi kadrosunu genişletmeye devam ediyor.

Birsen Altuntaş'ın haberine gören Hülya Gülşen, Ramo dizisinde Tezer Bilen adlı fizik profesörünü canlandıracak. Geçirdiği kaza sonrası görme engelli olan Tezer Bilen, Serdengeçtililer'e katılmıştır.

HÜLYA GÜLŞEN KİMDİR?

14 Eylül 1965 tarihinde Ankara'da doğan Hülya Gülşen, evli ve Çağla Irmak adında bir kızı ve iki müzisyen oğlu var. Hülya Gülşen ortaokulu bitirdikten sonra kabul etme yaşı 16 olan Ankara Devlet Konservatuarı'na, özel bir sınav uygulanarak 14 yaşında girdi. Tiyatro serüveni resmi olarak 1979 yılında Ankara Devlet Konservatuarı'na girmesiyle başladı. Konservatuvarda okurken aynı zamanda dışarıdan liseyi de bitirmiştir.1984 yılında bitirdiği Ankara Devlet Konservatuarından sonra Devlet Tiyatrolarına girdi. Bu aşamaya gelene kadar da birkaç özel tiyatroda rol aldı.1993-1999 yılları arasında yayınlanan "Ferhunde Hanımlar" dizisinde Müjgan karakterini canlandırdı.

Hülya Gülşen Irmak, oyunculuğun dışında seslendirme, eğitmenlik ve oyuncu koçluğu gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. 2013 yılında başrollerinde Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in oynadığı Çalıkuşu dizisinde Dilber Kalfa karakterini canlandırdı.2014 yılında Pucca'nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası kitabından esinlenerek senaryosu yazılan, başrollerinde Murat Boz ile Büşra Pekin'in oynadığı "Hadi İnşallah" adlı filmde Hülya Gülşen Irmak, Şinasi Yurtsever, Cezmi Baskın, İdil Dizdar, Aydan Taş, Müjde Uzman ile birlikte rol aldı.

2014 yılında başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Mehmet Günsür'un oynadığı, senaryo ve yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı, müziğini Kenan Doğulu'nun hazırladığı "Unutursam Fısılda" adlı sinema filminde Hatice'nin Annesi karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Hümeyra, Işıl Yücesoy, Gözde Cığacı, Kerem Bursin, Gürkan Uygun, Köksal Engür gibi oyuncular oynamıştır.

12 Şubat 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan "Asla Vazgeçmem" adlı dizide Hülya Gülşen Irmak, Tolgahan Sayışman, Amine Gülşe, Şafak Pekdemir, Ümit Yesin, Ayşegül Günay, Yonca Cevher, ve Tugay Mercan ile beraber oynadılar.

Tüm Televizyon haberleri için tıklayın