MasterChef'te eleme adayı kim oldu? 5-6 Ekim MasterChef Türkiye'de kim kazandı, dokunulmazlığı kim aldı?

MasterChef Türkiye'de bu hafta oluşturulan kırmızı ve mavi takım arasında kıyasıya mücadele kaldığı yerden devam etti. Haftanın dokunulmazlık oyunu sonrası eleme adayları açıklandı. Tv8 ekranlarında yayınlana lezzet yarışması MasterChef'te eleme adayı kim oldu? 5-6 Ekim MasterChef Türkiye'de kim kazandı, dokunulmazlığı kim aldı? Detaylar haberimizde

MasterChef'te eleme adayı kim oldu" 5-6 Ekim MasterChef Türkiye'de kim kazandı, dokunulmazlığı kim aldı"

MasterChef'te 5 Ekim tarihinde oynanan dokunulmazlık yarışında kaybeden Kırmızı takım oldu. Şeflerin yapılmasını istediği Tavuklu mantı düellosunu kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için büyük bir mücadele yarışına girdi. 5 Ekim Salı MasterChef yeni bölümde yarışmacılar, gecenin en iyi tabağını çıkarmaya çalışırken dokunulmazlığı kazana isim ile elemeye kalan isim belli oldu. Peki MasterChef'te eleme adayı kim oldu, dokunulmazlığı kim aldı?

Ekranların en çok izlenen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de ilk dokunulmazlık oyunu büyük heyecana neden oldu. MasterChef'in yedinci haftasında Mavi takım ile Kırmızı takım arasında düello şeklinde dokunulmazlık oyunu oynandı. Oyunu kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyununda yaratıcı bir yemek yapmak için çalıştı. MasterChef'in 5 Ekim Salı bölümünde gecenin en iyi tabağını hazırlayan yarışmacı, dokunulmazlığı kazandı ve 1. eleme adayını belirledi. Kazanan isim, bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. İşte bireysel dokunulmazlık oyununda yaşananlar

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'in yedinci haftasında ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım oldu. Bundan dolayı kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Bu oyunda yarışmacılara ana ürün olarak ananas verildi. Yaratıcı bir yemek yapmaları için 40 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, kritik tadımı yaptı. Gecenin en başarılı isimleri Tahsin, Dilara ve Pelin idi.

Bireysel dokunulmazlığı kazananın Dilara oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyununda finale Dilara, Tahsin ve Pelin kaldı. Şefler, gecenin en iyi tabağını çıkaran ve bireysel dokunulmazlığı kazananın Dilara olduğunu açıkladı. Dilara'nın eleme potasına gönderdiği Tahsin, haftanın ilk eleme adayı oldu.

6 EKİM MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye'de ilk, iki aday olan Tahsin ve Azize'nin yer almadığı bireysel dokunulmazlık yarışında Araz, Rabia, Burcu, Pelin, Dilara ve Mustafa mücadele etti. Şeflerin tabağını ve lezzetini daha çok beğendiği Dilara bireysel dokunulmazlığı kazandı ve potada yer alması için Mustafa ismini açıkladı ve Mustafa potada yer alacak olan üçüncü yarışmacı oldu.

Bireysel dokunulmazlığı kazanan ismin üçüncü adayı açıklamasının ardından, kırmızı takım kendi içerisinde oylama yaptı. Yapılan oylama sonrası 7-7'lık skorla takım arkadaşlarından en fazla oyu alan isimler Pelin ve Araz oldu. Beraberlik olması nedeniyle kırmızı takım kaptanı Mustafa'nın kararıyla Pelin haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

ÜÇÜNCÜ ELEME ADAYI: Mustafa

DÖRDÜNCÜ ELEME ADAYI: Pelin

MASTERCHEF TÜRKİYE POTA KİMLER VAR?

Tahsin

Azize

Mustafa

Pelin

Tüm Televizyon haberleri için tıklayın