Kırmızı Oda'nın Rezzan'ı kim? Kırmızı Oda oyuncusu Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kırmızı Oda dizisinde Rezzan karakteri ile dikkat çeken Nihal Yalçın'ın oyunculuğu büyük ilgi gördü. Yeni sezonda TV8 ekranlarında kaldığı yerden devam eden Kırmızı Oda dizisinde başrollerini paylaşan ünlü oyuncu Nihal Yalçın'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Kırmızı Oda'nın Rezzan'ı Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

Kırmızı Oda'nın Rezzan'ı kim" Kırmızı Oda oyuncusu Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında, nereli"

Kırmızı Oda dizisi dizisinin sevilen karakterlerinden Rezzan'ı canlandıran Nihal Yalçın'ın dizi hikayesi merak konusu oldu. Bir süre Yalan Dünya adlı dizide çıkış yakalayan ve ardından Kırmızı Oda dizisi ile büyük başarıya imza atan ünlü oyuncu Nihal Yalçın, Rezzan karakteri ile izleyenleri kendine hayran bıraktı. Peki Kırmızı Oda'nın Rezzan'ı kim? Kırmızı Oda oyuncusu Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizi ve filmlerde oynadı?

KIRMIZI ODA'NIN REZZAN'I KİM?

Kırmızı Oda dizisinde Rezzan karakterini Nihal Yalçın canlandırıyor. Fragmanda oldukça etkileyici olan Nihal Yalçın'ın hayat vereceği Rezzan karakterinin gerçek hikayesi bu akşam yeni bölümle birlikte açıklanacak.

NİHAL YALÇIN KİMDİR?

29 Mart 1981 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Nihal Yalçın'ın ailesi Alevi ve Zaza kökenli. 5 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Nihal Yalçın'ın bir erkek ve üç kız kardeşi var.

Nihal Yalçın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde tamamladı. 29 Mayıs 2012 tarihine kadar Kurusıkı isimli bir doğaçlama gösterisi sergiledi. Fakat tiyatroyu bir süre önce bıraktı.

2005 yılında Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde 'Zeyno Bacı' karakteri ile beyaz perdeye adım atan Nihal Yalçın, 2009'da Ay Lav Yu adlı filmde 'Rukiye' karakterini canlandırdı. Canlandırdığı karakterlerle her zaman fark yaratan Nihal Yalçın Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda "Meryem" rolünde izleyicinin karşısına çıktı.

Son olarak Jale Atabey'in yönettiği ve Gülse Birsel'in kaleminden çıkan Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan 'Açılay' karakterini 2 sezon boyunca canlandırdı.

NİHAL YALÇIN HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI?

Yol Ayrımı (Emine) / Sinema Filmi – 2017

Beş Kardeş (Canan) – 2015

Berlin Kaplanı (Elvan) / Sinema Filmi – 2012

Yeraltı (Türkan) / Sinema Filmi 2011

Yalan Dünya (Açılay) – 2011-2014

Kurtuluş Son Durak (Goncagül) / Sinema Filmi – 2011

Araf (Derya) / Sinema Filmi – 2011

Cümbür Cemaat Aile (Rahime Yıldız) – 2010

Kış Masalı (Figen) – 2009

Avrupa Yakası (Meryem) – 2009

Hayatın Tuzu (Süheyla) / Sinema Filmi – 2009

Güldünya (Konuk oyuncu) – 2009

Ay Lav Yu (Rukiye) / Sinema Filmi – 2009

Şöhret Okulu (Sirvan) – 2007

Kurtlar Vadisi Pusu (Terörist) – 2007

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Zeyno) / Sinema Filmi – 2005

  • rezzan kim
  • kırmızı oda
  • Kırmızı Oda oyuncusu Nihal Yalçın
  • nihal yalçın kimdir
  • nihal yalçın kaç yaşında
  • nihal yalçın nereli
Tüm Televizyon haberleri için tıklayın