Kırmızı Oda dizisinden gurur veren haber! Yayın haklarını satın almak isteyen ülke ortaya çıktı!

TV 8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi bu sezona damgasını vuran dizilerden biri. Gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan dizi Türk dizi formatından farklılığı ile çok beğenildi. Binnur Kaya'nın Doktor Hanım rolü ile başrolde yer aldığı dizi, 6-7 bölümlük kısa hikayeleri ile de çok sevildi. Kırımızı Oda, yurt dışındaki yapımcıların da dikkatini çekti.

Kırmızı Oda dizisinden gurur veren haber! Yayın haklarını satın almak isteyen ülke ortaya çıktı!

Cuma günleri ekranlara gelen Kırmızı Oda dizisi hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosu ile çok beğenildi. Bugüne kadar birçok oyuncunun rol aldığı dizide yaşanmış hikayeler işleniyor. Evrim Alasya, Melisa Sözen, Burcu Biricik, Aslıhan Gürbüz akıllarda kalan karakterleri canlandırdı ve reytinglerin de yüksek gelmesine büyük fayda sağladı.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız romanından uyarlanan Kırmızı Oda dizisi yurt dışında da büyük ilgi görmeye başladı. Eccho Right firması tarafından hakları yurt dışında satışa çıkartılan diziye ilk teklif İsveç'ten geldi. İsveç televizyonun ardından yeni taliplerin olduğu da konuşuluyor.

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, köşe yazısında şu detayları aktardı: "Bu diziyi sürpriz bir ülke televizyonu aldı: İsveç. Yeni haber ise, bu projenin uyarlama hakkını almak isteyenlerin olduğu yönünde. Yurt dışı pazarlaması Eccho Right'ta. Şirket yetkilisi özetle, "Çok sayıda uluslararası yayıncı ve yapımcı uyarlama haklarını almak istiyor" demiş. (Kaynak: World Screen)"

Tüm Televizyon haberleri için tıklayın