WhatsApp'tan yeni güncelleme... Sesli aramalar için geliştirildi

Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir güncellemeyle daha gündemde. WhatsApp, bu kez de sesli arama arayüzünü değiştirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp'tan yeni güncelleme... Sesli aramalar için geliştirildi

Shiftdelete.net

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp sesli aramalar için yeni bir güncellemeye gidiyor. Gelen bilgilere göre, WhatsApp'ın sesli aramalar için kullandığı arayüzü değiştireceği öne sürüldü.

Shiftdelete.net'de yer verilen habere göre, WhatsApp için yayınlanacak olan güncellemelerle ilgili önceden haber alan ve beta sürümlerdeki yenilikleri listeleyen WABeta Info, sesli aramalar için yeni bir arayüz üzerinde çalışıldığını doğruladı.

Yeni güncellemeye ilişkin sızan görüntülere göre, ekranın işlevselliği, hoparlör, kamera, mikrofon ve kapatma tuşları da dahil olmak üzere yeni arayüzün eskisine çok fazla benzediği gözlerden kaçmadı. Buna karşın yukarıdaki görselde de göreceğiniz eski arayüz, yenisine göre daha keskin ve köşeli bir tasarıma sahip gibi görünüyor. Eski arayüzde mavi ve tam ekran olarak dikkat çeken arka plan, yeni arayüzde gri ve yuvarlanmış bir çerçeveyle geliyor.

Her ne kadar uygulamanın işlevselliğine bir etki edecek olmasa da yeni sesli arama arayüzü çok daha modern bir görünüşe ve son dönemlerde gittikçe daha popüler olan yuvarlanmış bir çerçeveye sahip olacak. Bununla birlikte yeni arayüz için seçilen renklerin, o sırada kimle konuştuğunuzu daha kolay ayırt etmenizi de sağlayacağı söyleniyor.

WABetaInfo cephesinden gelen bilgilere göre bu yeni özellik şu an için sadece WhatsApp Beta'yı iOS platformunda kullananlar için sunulmuş durumda. Yeni arayüzün Android kullanıcıları için ne zaman sunulacağı ise şu an için belirsiz.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın