WhatsApp'tan Apple kullanıcılarına müjde! iPhone'lara geliyor

WhatsApp, Apple'ın iPhone modelleri için Android'den iPhone'a mesaj aktarma özelliğini getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp bu özellik ile android işletim sisteminde iOS'a geçen ve mesajlarını aktarmak isteyenler için büyük bir sorunu ortadan kaldıracak.

WhatsApp'tan Apple kullanıcılarına müjde! iPhone'lara geliyor

Android'den iOS'a geçenlerin mustarip olduğu WhatsApp mesajlarını aktarma özelliği sonunda Apple'a geliyor. WhatsApp iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir özelliği test etmeye başladı. Uzun süredir iPhone kullanıcılarının beklediği bu özellik sayesinde Android'den iOS'a geçerken mesajları aktarma sorunu da tarihe gömülecek.

Shiftdelete'te yer alan habere göre; Android telefondan WhatsApp mesajlarını iPhone modellere aktarma özelliği şu an için deneme aşamasında. Daha önce iOS, Android geçişi için bu desteği veren Meta, şimdi de aynı desteği iPhone kullanıcıları için verme hazırlığında.

WhatsApp mesajları için Android üzerinden iOS platformuna aktarma özelliği iOS 22.2.74 WhatsApp Beta sürümünde ortaya çıktı. WABetaInfo'nun ulaştığı bilgilere bakılırsa, firma bu özelliği beta programı kapsamına almadı. Bu anlamda özelliğin henüz kapalı beta çeklinde denendiği anlaşılıyor. Bu anlamda özelliğin devreye girmesi için ilk sinyal, beta programına dahil edilmesi olacak.

Şu an için Samsung ve Google Pixel kullanıcıları için iOS platformundan WhatsApp mesajları aktarım özelliği aktif. Yakında Android 12 için de WhatsApp mesajları aktarma özelliği devreye girecek. Ekran görüntülerine bakılırsa, iOS için denenen bu özellik Android ile benzer bir arayüze sahip olacak. Yine bu görüntüye göre WhatsApp yedeklemesi ve aktarımı için kullanıcının bu işleme onay vermesi gerekiyor.

Herkes bunu araştırıyor... Telefon numarası ve sim kart olmadan WhatsApp kullanmanın yolu!

Android'den iOS platformuna geçen iPhone kullanıcıları ilk başta WhatsApp yedekleme işlemi de yapmak zorunda değil. Buna göre uygulamaya daha sonra da bu yedekleme işlemi için bildirim gönderiyor.

Android kullanıcıları da WhatsApp mesajları ve yedekleme geçmişini sadece bir USB-C kablo yardımıyla yapabiliyor. Lighting ve USB-C uçlu bir kablo sayesinde iPhone modelinizde yer alan tüm geçmiş kayıp yaşanmadan Android telefonunuza aktarılıyor. Android tarafında oldukça işlevsel olan özelliğin iOS tarafında da aynı hızla çalışması beklentiler arasında.

Şu an için hangi iOS sürümlerinin bu güncellemeyi destekleyeceği ise bilinmiyor. Apple'ın ise iOS 14'ten eski sürümlere bu desteği vermesi beklenmiyor. Bu anlamda WhatsApp güncellemesi almak için en azından iPhone 6S modeli ve üstü modeller kullanmanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi iPhone 6S ve iPhone SE 1. nesil gibi eski modeller de iOS 15 güncellemesi de aldı.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın