WhatsApp'ta yeni hareketlilik: Son görülme, seçili kişilere kapatılabilecek

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Android platformundaki son deneme sürümünde son görülmeyi seçili kişilere kapatabilme özelliğini kullanıma sundu. Platformun ayrıca, profil fotoğrafı ve ‘Hakkında' bölümünü de belirli kişilere kapatma seçeneği üzerinde çalışmaya başladığı kaydedildi.

WhatsApp'ta yeni hareketlilik: Son görülme, seçili kişilere kapatılabilecek

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, birkaç ay önce son görülmeyi spesifik olarak rehberdeki belirli kişilere gizleme seçeneğini test etmeye başlamıştı. Platform, Android işletim sistemindeki "2.21.23.14" kodlu son deneme sürümünde söz konusu özelliği kullanıma sundu. Yeni özelliğe, "Hesap" sekmesi içerisinde yer alan "Gizlilik" ayarları altındaki "Son Görülme" seçeneğinden erişilebileceği kaydedildi.

Aksam.com.tr'nin Beebom'dan aktardığı habere göre; WhatsApp kullanıcıları, özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte hikayeleri spesifik kişilere gizleme seçeneğinde olduğu gibi, son görülmelerini de kendi belirledikleri kişilere gizleyebilecek. Henüz kısıtlı bir kullanıcı kitlesinin beğenisine sunulan özellik, kullanıcıların konuşma penceresinde isimlerinin altında gözüken ve çevrim içi olduklarını gösteren anlık ibareyi etkilemeyecek. Kullanıcılar, son görülmelerini belirli kişilere gizlediklerinde bu kişiler, ilgili kullanıcının çevrim içi olup olmadığını görmeye devam edebilecek.

Bununla birlikte; son görülmenin gizlendiği kişilerin son görülmeleri, yine kapatılan kişi tarafından görülemeyecek.

PROFİL FOTOĞRAFI VE "HAKKINDA" BÖLÜMÜ DE SEÇİLİ KİŞİLERE GİZLENEBİLECEK

Diğer yandan; WhatsApp, profil fotoğrafı ve 'Hakkında' bölümünü de belirli kişilere gizleme seçeneği üzerinde çalışıyor. Söz konusu özelliklerin, henüz deneme sürümünde kullanıma sunulmadığı ifade ediliyor.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın