WhatsApp mesajları, okunmamışsa 3 ay süreye kadar silinebilecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mesajların okunmamaları durumunda 3 ay süreye kadar gönderici tarafından silinebilmesini mümkün kılan yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Söz konusu özellik, platformun 2.21.23.1 kodlu Android deneme sürümünde keşfedildi. Mesajların silinme süresi, halihazırda 1 saat 8 dakika ile sınırlıydı.

WhatsApp mesajları, okunmamışsa 3 ay süreye kadar silinebilecek

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mesajların okunmamaları durumunda 3 ay süreye kadar gönderici tarafından silinebilmesini mümkün kılan yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Test edilen yeni özellik, platformun 2.21.23.1 kodlu Android deneme sürümünde keşfedildi. Özelliğin henüz geliştirilme aşamasında olduğu ve şirket tarafından kullanıma sunulmadan rafa kaldırılabileceğinin de altı çizildi.

Aktarılan detaylara göre; özelliğin kullanıma sunulması durumunda WhatsApp kullanıcıları, gönderdikleri bir mesajı karşıdaki kişi tarafından okunmamışsa 3 ay süreye kadar silebilecek. Mesajların, okunması durumunda ise gönderici tarafından silinmesi mümkün olmayacak.

Diğer yandan; mesajların silinme süresi, halihazırda 1 saat 8 dakika ile sınırlıydı. Test edilen yeni özelliğin, bu süreyi uzatacağı kaydedildi. Özelliğin, yayınlanacak bir güncelleme ile yaygın kullanıma açılabileceği tahmin edildi.

ŞİRKET, YENİ ÖZELLİĞİ YALNIZCA PLATFORMUN ANDROID SÜRÜMÜNDE TEST EDİYOR

Bununla birlikte; şirket, yeni özelliği yalnızca platformun Android sürümünde test etmeye başladı. Özelliğin, henüz iOS platformunda mevcut olmadığı belirtildi.

  • whatsapp
  • android
  • whatsapp android beta
  • whatsapp deneme sürümü
  • whatsapp yeni özellik
  • whatsapp mesaj silme
  • mesaj silme
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın