WhatsApp, iOS ve Android arasında sohbet geçmişi transfer etme özelliğini bünyesine ekliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS ve Android işletim sistemleri arasında sohbet geçmişini transfer etme özelliğini bünyesine eklemeye hazırlandığını duyurdu. Özelliğin platforma entegre edilmesiyle birlikte; telefon değiştiren kullanıcıların, iki işletim sistemi arasında herhangi bir kayıp olmadan sohbetlerini taşıyabilecekleri ifade edildi.

WhatsApp, iOS ve Android arasında sohbet geçmişi transfer etme özelliğini bünyesine ekliyor

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS ve Android işletim sistemleri arasında sohbet geçmişini taşıma özelliğini bünyesine ekleyeceğini duyurdu. Konuya ilişkin açıklama, platformun resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. Özelliğin platforma entegre edilmesiyle birlikte; telefon değiştiren kullanıcıların, iki işletim sistemi arasında herhangi bir kayıp olmadan sohbetlerini taşıyabilecekleri ifade edildi.

Diğer yandan; dünya genelinde yaklaşık 1.6 milyar kullanıcısı bulunan platformda sohbet geçmişi, daha önce iki işletim sistemi arasında transfer edilemiyordu. Bu nedenle telefon değiştiren kullanıcıların, başka bir işletim sistemine geçiş yapmaları durumunda sohbet geçmişleri kayboluyordu.

Aktarılan detaylara göre; yeni özelliğin WhatsApp'a eklenmesiyle beraber kullanıcılar, cihazlarındaki sohbet geçmişini iOS'ten Android'e veya Android'ten iOS'e taşıyabilecek. Söz konusu özellik; sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları da kapsayacak. Dolayısıyla transfer işlemi sırasında herhangi bir kayıp yaşanmayacak.

İŞTE WHATSAPP TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA!

"WhatsApp mesajlarınız size aittir. Kişisel WhatsApp mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve mesajlarınızın sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın sebebi budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden diğerine aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği güvenli ve güvenilir bir şekilde oluşturmak için işletim sistemi ve cihaz üreticileriyle sıkı bir şekilde çalışıyoruz.

WhatsApp geçmişinizi iOS'ten Android'e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp'a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar. Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.

Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C ve Lightning kablosu gerekli olacaktır.

Bu sadece bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar arasında geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini güvenli bir şekilde beraberinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz"

  • whatsapp sohbet geçmişini taşıma
  • whatsapp yeni özellik
  • whatsapp sohbet geçmişi
  • whatsapp sohbet geçmişi taşıma
  • ios android whatsapp taşıma
  • whatsapp
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın