WhatsApp, Instagram ve YouTube'da yeni özellikler | TeknoZone #10

YouTube'un ‘dislike' sayısını gizlemeye başlaması, platformun kurucu ortağının yeni özelliğe tepkisi, WhatsApp ve Instagram'a gelmesi beklenen yeni özellikler, uçan taksinin test uçuşları ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un onuncu bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

WhatsApp, Instagram ve YouTube'da yeni özellikler | TeknoZone #10

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Popüler video platformu YouTube'un 'dislike (beğenmeme)' sayılarını kullanıcılara gizlemeye başlaması, haftanın en çok öne çıkan gelişmesi oldu. Yaşanan gelişmeden kısa bir süre sonra, platformun kurucu ortağı Jawed Karim'den de yeni özelliğe yönelik şaşırtıcı bir tepki geldi. Samsung'un Almanya'da, Apple'ın 199 TL'lik temizleme bezine gönderme niteliğinde bir hamle yapması da yine teknoloji gündemine damgasını vuran gelişmelerden biri oldu. Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde WhatsApp ve Instagram'a gelmesi beklenen yeni özelliklerden uçan taksinin test uçuşlarına kadar teknoloji dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

YOUTUBE'DA DİKKAT ÇEKEN YENİLİK: 'DISLIKE' SAYILARI GİZLENECEK

Popüler video platformu YouTube, 11 Kasım 2021 tarihinden itiberen 'dislike (beğenmeme)' sayılarını kullanıcılara gizlemeye başlayacağını açıkladı. Söz konusu hamlenin, küçük ölçekli içerik üreticilere yönelik nefret baskınlarını önlemek için yapıldığı bildirildi.

YOUTUBE'UN KURUCU ORTAĞI, 'DISLIKE' SAYISINI GİZLEME KARARININ YANLIŞ OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ

Popüler video platformu YouTube'un kurucu ortağı Jawed Karim, 'dislike' sayısını gizleme kararının yanlış olduğunu dile getirdi. Karim, konuya ilişkin değerlendirmesini platforma yüklenen ilk videonun açıklama kısmını güncelleyerek yaptı.

WHATSAPP'TA YENİ HAREKETLİLİK: SON GÖRÜLME, SEÇİLİ KİŞİLERE KAPATILABİLECEK

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Android platformundaki son deneme sürümünde son görülmeyi seçili kişilere kapatabilme özelliğini kullanıma sundu. Platformun ayrıca, profil fotoğrafı ve 'Hakkında' bölümünü de belirli kişilere kapatma seçeneği üzerinde çalışmaya başladığı kaydedildi.

WHATSAPP, TÜRK YAZILIM MÜHENDİSİ TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN YENİ ÖZELLİĞİNİ YAYINLADI

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Türk yazılım mühendisi Güney Kayım'ın geliştirdiği yeni özelliğini yayınladı. Kullanıma sunulan özelliğin, işletme hesapları tarafından gönderilen mesajları puanlamayı mümkün kıldığı ifade edildi.

INSTAGRAM'DA YENİ DÖNEM: YÜZ TARAMA İLE HESAP DOĞRULAMA YAPILACAK

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcıların yüz tarama ile hesap doğrulama işlemi yapabilecekleri yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Selfie videosu ile hesap doğrulama özelliğinin platforma entegre edilmesinin ardından yeni kullanıcıların, kimliklerini doğrulamak için yüzlerini taratacakları kısa bir video çekmeleri gerekeceği ifade ediliyor.

GÜNEY KORE, 2025'E KADAR HİZMETE GİRECEK UÇAN TAKSİLERİNİN TEST UÇUŞLARINA BAŞLADI

Güney Kore, 2025 yılına kadar hizmete girmesi planlanan uçan taksilerini başkent Seul'daki Gimpo Havalimanı üzerinde test etmeye başladı. Uçan taksilerin, büyük havaalanları ve Seul şehir merkezi arasındaki 1 saatlik seyahat süresini 20 dakikaya düşüreceği kaydedildi.

SAMSUNG'DAN APPLE'A GÖNDERME: TEMİZLEME BEZİNİ ÜCRETSİZ VERECEK

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni hamlesiyle Apple'ın 199 TL'den satışa çıkan temizleme bezine gönderme yaptı. Şirket, Almanya'daki Galaxy S20 sahiplerine ücretsiz temizleme bezi vereceğini duyurdu. Söz konusu kampanyanın, yalnızca Almanya'da geçerli olduğu kaydedildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın