WhatsApp ile para transfer dönemi başlıyor

WhatsApp WhatsApp Payments ve WhatsApp Business ile para transferi dönemini başlatıyor. Şirket, Hindistan ve Brezilya'da test uygulamasına başladı.

WhatsApp ile para transfer dönemi başlıyor

Çeviri: Mehmet Can Orhan

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, artık para transferi özelliği ile yeni bir döneme giriyor.

Aksam.com.tr'nin thenextweb'den aktardığı habere göre, yapılan resmi duyuruyla birlikte WhatsApp para transferi özelliği uygulamaya Hindistan ve Brezilya'da kullanıma sunuldu. Bu özelliğin mesajlaşmalarda olduğu gibi uçtan uca şifrelenme ile korunduğu bildirildi.

NAKİT ÖDEMEDE YAPILABİLECEK

Uygulama şimdi de Cashback adlı nakit ödemeler üzerinde çalışıyor. WhatsApp Payments'ı kullananlar 48 saat içinde para iadesi alabilecek.

Apple Pay ve iMessage uygulaması ile daha önce para transferi yapılabiliyordu. Fakat bu özellik ABD sınırları dışına pek çıkamadı. Pandemi sürecinde yeni yaşam düzeni ile online ödeme sistemleri daha büyük ilgi görüyor.

İşletmeler için ise WhatsApp Business uygulaması ile restoran veya market gibi yerlerden sipariş vermek daha kolay hale gelecek. Yavaş yavaş yaygınlaşması beklenen özelliğin ülkemize ne zaman geleceği ise merak konusu.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın