WhatsApp 2022'ye yeniliklerle giriyor! İşte büyük güncellemenin detayları...

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp 2022 yılında birçok yeni özelliği kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Meta Inc. ya da eski adıyla Facebook tarafından satın alınan WhatsApp birçok rakibine rağmen zirvedeki yerini koruyor. İşte iOS 15 ve WhatsApp'ın 2.22.1.1 sürümünü çalıştıran cihazlarda sunulacak yeni özellikler...

WhatsApp 2022'ye yeniliklerle giriyor! İşte büyük güncellemenin detayları...

WhatsApp 2022 yılında milyonlarca kullanıcısına sunmaya hazırlandığı yeni özelliklerini test ediyor. İlk olarak 2010 yılında yayınlanan ve 1 milyardan fazla indirilmeyi başaran WhatsApp'ın gelen mesaj bildirilmeleri ile ilgili yeni bir güncelleme yayınlayacağı ortaya çıktı.

WABetaInfo, iOS 15 ve WhatsApp'ın 2.22.1.1 sürümünü çalıştıran cihazlarda yeni bir özellik keşfetti. Artık WhatsApp'dan biri size mesaj gönderdiğinde kişinin fotoğrafı ve ismi bildirimlerde görülecek.

Teknolojioku'da yer alan habere göre, Meta Inc. (eski ismiyle Facebook Inc.) çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bilindiği üzere geçtiğimiz yılın başlarında kullanıcılarına tartışmalı bir 'gizlilik sözleşmesi' sunmuştu. Bu olayın arından ise kullanıcıları tarafından oldukça eleştirilmiş ve birçok kullanıcısı tepki olarak rakip mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmıştı. Özellikle Telegram bu anlamda en fazla Whatsapp kullanıcısını çeken uygulama olmuştu.

WhatsApp, bu gelişmelerin ardından, eski güvenini toplamak ve yeni kullanıcıları kendisine çekmek için birçok yenilik getirmiş ve güncellemelerini sıklaştırmıştı. WhatsApp şimdi de 2022 yılının ilk özelliğini duyurdu. Şirketin sunacağı yeni güncelleme ile birlikte, WhatsApp'tan gelen mesajlarda gönderen kişinin fotoğrafı ve ismi bildirimlerde görülebilecek.

Bahsi geçen özelliğin şu anda sadece WhatsApp'ın iOS beta test kullanıcıları için erişime açıldığı, dolayısı ile şirketin bu özelliği kısa süre içinde tüm kullanıcılarına açacak olma ihtimalinin de yüksek olduğu öğrenildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın