Vestel, Almanya'ya elektrikli araçlar için şarj cihazı ihraç edecek

Yerli teknoloji şirketi Vestel, Almanya'ya elektrikli araçlar için şarj cihazı ihraç edeceğini duyurdu. Vestel CEO'su Turan Erdoğan, konuya ilişkin açıklamasında 'Almanya'nın köklü enerji şirketlerinden E.ON ile anlaşmaya vardık. Almanya'daki şarj istasyonlarında Vestel teknolojisi kullanılacak' ifadelerini kullandı.

Vestel, Almanya'ya elektrikli araçlar için şarj cihazı ihraç edecek

AA

Türkiye'de ürettiği teknolojileri dünyanın 157 ülkesine ulaştıran yerli teknoloji şirketi Vestel, Türkiye'nin ihracatına katkıda bulunacak yeni bir iş birliğini hayata geçirdiğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre şirket, Almanya'nın önde gelen enerji şirketlerinden E.ON ile elektrikli şarj cihazları üretimi için anlaşmaya vardı. E.ON'un, Vestel ile imzalanan anlaşma kapsamında elektrikli araç şarj cihazı portföyünü yeni ve son teknoloji ürünlerle genişleteceği ifade edildi.

Diğer yandan; elektrikli araç kullanımı her geçen gün artan Almanya'da, evlerde ve yol üzerinde yaklaşık 28 bin E.ON elektrikli araç şarj noktası bulunuyor. Şarj istasyonlarında, artık Vestel tarafından üretilen elektrikli şarj cihazları kullanılacağı belirtiliyor.

Almanya'nın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan E.ON; fotovoltaik panel, enerji depolama, elektromobilite, akıllı sayaçlar, enerji kontrolleri ve verimlilik üzerine çözümler üretiyor.

E.ON, DAHA EKOLOJİK VE DİJİTAL BİR ENERJİ DÜNYASI İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

6 bin çalışanı bulunan E.ON ayrıca, Almanya genelinde birçok lokasyona sahip olma niteliği taşıyor. Yaklaşık 14 milyon konut, iş yeri ve sanayi bölgesinin hizmet aldığı E.ON, daha ekolojik ve dijital bir enerji dünyası için çalışmalarını sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel CEO'su Turan Erdoğan; dünya kaynaklarının etkili ve dengeli kullanımı ve iklim değişikliğiyle mücadele etmenin en önemli yolunun, hem bireyler hem de kurumlar olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanmaktan geçtiğini belirtti.

Yenilenebilir enerjiden yararlanan elektrikli araçların kullanımının artmasının önemli olduğunu, ancak şarj noktalarının ulaşılabilirliği ve yaygınlaşmasının da en az bu konu kadar önem taşıdığını vurgulayan Erdoğan, "Vestel olarak bu alanı yatırım planlarımıza çok önceden almıştık. Bu vizyon sonucunda yurtdışında birçok iş birliği ve anlaşma gerçekleştiriyoruz. Son olarak Almanya'nın köklü enerji şirketlerinden E.ON ile anlaşmaya vardık. Almanya'daki şarj istasyonlarında Vestel teknolojisi kullanılacak" ifadelerini kullandı.

  • vestel
  • vestel ihracat
  • vestel almanya ihracat
  • vestel e.on
  • vestel e.on iş birliği
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın