Twitter, ‘Spaces'a yeni bir özellik ekledi: Sohbetler herkes tarafından kaydedilebilecek

Sosyal medya devi Twitter, sesli sohbet özelliği ‘Spaces'a yeni bir seçenek eklediğini duyurdu. Yapılan yenilik kapsamında; artık tüm iOS ve Android kullanıcılarının, ‘Spaces' sohbetlerini kaydedebilmeye başlayacağı belirtildi. Kayıtların, 30 gün boyunca herkes tarafından tekrar oynatılabileceğinin de altı çizildi.

Twitter, ‘Spaces'a yeni bir özellik ekledi: Sohbetler herkes tarafından kaydedilebilecek

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, 'Spaces' sohbetlerini kaydetme seçeneğini tüm iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunduğunu duyurdu. Kullanıcıların artık, bir 'Spaces' sohbeti başlatırken sohbeti kaydetmeyi tercih edebileceği belirtildi. Kayıtların, sohbet sona erdikten sonra 30 gün boyunca herkes tarafından tekrar dinlenebileceğinin de altı çizildi.

Aksam.com.tr'nin The Verge'den aktardığı habere göre; yeni özelliğin platforma entegre edilmesinin ardından kullanıcılar, bir 'Spaces' sohbeti başlatırken 'Sohbeti kaydet' seçeneğini görmeye başlayacak. Bu seçeneğe tıklanması durumunda sohbetler, sona erdikten sonraki 30 gün boyunca herkes tarafından tekrar dinlenebilmek üzere kaydedilebilecek. Kullanıcılar ayrıca, halihazırda kaydedilen bir sohbet içerisindeyse pencerenin üst kısmında kendilerini bilgilendiren bir ikon görecek.

ÖZELLİK, İLK KEZ EKİM AYINDA KISITLI BİR KULLANICI KİTLESİNE AÇILMIŞTI

Diğer yandan; Twitter, 'Spaces' sohbetlerini kaydetme seçeneğini ilk kez Ekim ayında kısıtlı bir kullanıcı kitlesinin beğenisine sunmuştu. Özelliğin, birkaç hafta içerisinde yaygın kullanıma açılacağı ifade edilmişti. Platformun, 'Spaces'ın kullanıma açılmasından bu yana sesli sohbet özelliğine bir dizi yenilik eklediği de biliniyordu.

Yakın zamanda hem Android hem de iOS kullanıcıları, 'Spaces' sohbetleri başlatabilmeye başlamıştı. Daha öncesinde yalnızca 600'ün üzerinde takipçisi olan hesaplar, 'Spaces' sohbeti başlatabiliyordu. Kullanıcılar, platformun web arayüzünde ise hala bir sesli sohbet başlatamıyor. Twitter'ın web sürümü üzerinden yalnızca sesli sohbetlere katılım sağlanabiliyor.

  • twitter
  • spaces
  • twitter spaces
  • twitter sesli sohbet
  • sesli sohbet
  • twitter spaces kaydetme
  • twitter spaces sohbeti kaydetme
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın