Spotify'dan yeni özellik: 'Yeşil Oda'

Dijital müzik platformu Spotify, 'Yeşil Oda' adını verdiği canlı yayın ses özelliğini getiriyor. Bu yeni özelliğin diğer sosyal medya platformlarıyla rekabeti artıracağı düşünülüyor.

Spotify'dan yeni özellik: 'Yeşil Oda'

ShiftDelete

Dijital müzik platformu Spotify, müzik ve podcastlerden sonra ek olarak canlı ses özelliğini getiriyor.

ShiftDelete'de yer alan habere göre, yeni gelecek özellikle ilgili çok fazla detay bulunmuyor ancak şimdiden diğer sosyal medya platformlarıyla rekabeti artıracağı düşünülüyor. YouTube, Instagram, Twitter gibi uygulamalarda canlı yayın ya da canlı sohbet odaları gibi seçenekler mevcut. Bu fonksiyonlar, platformlarda kullanıcı etkileşimini sağlıyor.

İlk olarak 2006 yılında kurulan İsveç merkezli platform, müziklerin dışında podcast kayıtlarıyla da önemini artırmayı başardı. Yeni gelecek caanlı ses özelliğinin ise nasıl bir etki yaratacağı şimdiden merak konusu oldu.

SPOTİFY CANLI SES ÖZELLİĞİ, YEŞİL ODA ADI ALTINDA SUNULACAK

Spotify Canlı Ses Özelliği, uygulamanın konseptinden kaynaklı olarak "Yeşil Oda" adı altında kullanıcılara sunulacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre ise Canlı Ses Özelliği, popüler dijital müzik uygulamasına entegre edilerek platformdaki etkileşim artırılacak.

Yeşil Oda, şimdilik bazı iOS Beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. Kararlı sürümün ise bu yılın ikinci yarısından önce kullanıma açılması bekleniyor. Spotify kurucusu ve CEO'su Daniel Ek, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Tıpkı her büyük platformun izleyicilerinin birbirleriyle iletişim kurmasının bir yolu olarak onlara sahip olduğu videolu hikayeler gibi, canlı sesi de benzer şekilde görüyorum. Bütün platformların buna sahip olmasını bekliyorum."

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın