Samsung, yılın ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı! Rekor gelir bildirdi...

Teknoloji devi Samsung, 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı. Rapora göre; yılın ilk 3 ayında 61,4 milyar dolar gelir elde eden Samsung, bu gelirin büyük bir bölümünü amiral gemisi akıllı telefon modelleri ve bellek çiplerindeki güçlü satış rakamlarından kazandı.

Samsung, yılın ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı! Rekor gelir bildirdi...

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2022 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı. Rapor; şirketin, ilk çeyrekte 61,4 milyar dolar gelir elde ettiğini ortaya koydu. Samsung, bu gelirin büyük bir bölümünü amiral gemisi akıllı telefon modelleri ve bellek çiplerindeki güçlü satış rakamları sayesinde kazandı. Şirket ayrıca, 2022'nin ilk çeyreğiyle birlikte üç çeyrek art arda rekor gelir bildirmiş oldu.

Aksam.com.tr'nin Bloomberg'den aktardığı habere göre; ilk 3 ay içerisinde Samsung, 11,2 milyar dolar net kâr elde etti. Bu kâr oranının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51'lik bir artışa karşılık geldiği belirtildi. Şirketin bellek çiplerinin satışı ise bir önceki yıla göre yüzde 40 artış gösterdi ve satışlardan elde edilen gelir, 15,8 milyar dolara ulaştı.

SAMSUNG, YILIN GERİ KALANI İÇİN FİNANSAL BİR TAHMİNDE BULUNMADI

Diğer yandan, Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S serisi cihazlarının satışlarından da önemli miktarda gelir elde etti. Analistler, Samsung'un bu yıl yaklaşık 30 milyon Galaxy S22 cihaz satacağını tahmin ettiklerini dile getirdi. Şirketin ayrıca, yılın ikinci yarısında yeni bir katlanabilir akıllı telefon modeli piyasaya sürmeyi planladığı da biliniyordu.

Teknoloji devi; Rusya-Ukrayna savaşına bağlı yaşanan hammadde krizi, tedarik zincirindeki kırılmalar, devam eden COVID-19 salgını, artan enflasyon ve küresel çip kıtlığına ilişkin belirsizlikler nedeniyle yılın geri kalanı ile ilgili finansal bir tahminde bulunmayı reddetti.

  • samsung
  • güney kore
  • samsung galaxy s22
  • galaxy s22
  • samsung 2022
  • samsung 2022 geliri
  • samsung mali rapor
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın