Samsung, yeni amiral gemisini ‘metaverse'te de tanıtacak

Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefon serisini tanıtması beklenen ‘Unpacked' etkinliğini eş zamanlı olarak hem ‘metaverse' platformu ‘Decentraland'daki sanal mağazasında hem de gerçek dünyada gerçekleştireceğini açıkladı. Etkinliğin, 9 Şubat tarihinde düzenleneceği biliniyordu.

Samsung, yeni amiral gemisini ‘metaverse'te de tanıtacak

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 9 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan yılın ilk 'Unpacked' etkinliğinin hem 'metaverse' üzerinden hem de gerçek dünya üzerinden erişilebilir olacağını açıkladı. Etkinliğin, şirketin 'metaverse' platformu 'Decentraland'da kullanıma sunduğu ve 'New York'taki mağazasının sanal bir versiyonu olan '837X'ten de izlenebileceği ifade edildi. Samsung'un, etkinlikte yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi 'Galaxy S22'yi görücüye çıkarması bekleniyordu.

Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; Samsung, akıllı telefon tabanlı sanal gerçeklik platformu 'Gear VR'ı piyasaya sürdüğünde artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) dünyasına ilk adım atan şirketlerden biri olmuştu. Fakat teknoloji devi, geçen yılın Aralık ayında artık 'Gear VR'ın kullanımdan kaldırılacağını açıklamıştı.

Açılan sanal mağaza ise şirketin sanal gerçeklik evrenine dönüşü niteliğinde oldu.

ETKİNLİK, 8 PLATFORMDA DAHA YAYINLANACAK

Diğer yandan; Samsung'un sanal mağazası, sınırlı bir süre boyunca açık olacak ve misafirler, mağazayı bir web tarayıcısı üzerinden ziyaret edebilecek. Ziyaretçilerin mağazaya kullanıcı girişi yapmasının ardından bir sanal rehber, onları karşılayarak selamlayacak. Daha sonra kullanıcılar; avatarlarıyla etkinliklere katılım sağlayabilecek, Samsung tarafından geliştirilen NFT'lere göz atabilecek ve dijital varlıkları Decentraland üzerinden satın alabilecek.

Etkinlik, sanal mağaza dışında 8 platformda daha yayınlanacak. Bu platformlar arasında; Twitch, Reddit, YouTube, TikTok ve Twitter da yer alacak.

  • samsung
  • sanal mağaza
  • samsung 837x
  • samsung galaxy s22
  • galaxy s22
  • galaxy unpacked
  • samsung unpacked
  • metaverse
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın