Samsung, Galaxy A33 ile uygun fiyatlı telefonlarında kulaklık girişine veda ediyor

Samsung Galaxy A33 akıllı telefon modelinin teknik özellikleri ve tasarımına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. 2022 yılının Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen cihazın, kulaklık girişi olmadan geleceği ifade edildi.

Samsung, Galaxy A33 ile uygun fiyatlı telefonlarında kulaklık girişine veda ediyor

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Kısa bir süre içerisinde 'Galaxy S21 FE'yi tanıtmaya hazırlanan Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un Galaxy A33 akıllı telefon modelinin teknik özellikleri ve tasarımına ilişkin detaylar sızdırıldı. 2022 yılının Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen cihazın, kulaklık girişi olmadan geleceği ifade edildi. Modelin selefi Galaxy A32 5G, bu yılın Ocak ayında piyasaya sürülmüştü.

Aktarılan detaylara göre; Samsung Galaxy A33, 6.4 inç büyüklüğünde çentikli bir AMOLED ekranla gelecek. 159.7 mm uzunluğunda, 74 mm genişliğinde ve 9.7 mm kalınlığında olan telefon; siyah, mavi, turuncu ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek. Bununla birlikte cihaz, dörtlü bir arka kamera kurulumuyla kullanıcı beğenisine sunulacak.

UYGUN FİYATLI CİHAZLARDA KULAKLIK GİRİŞİNE VEDA EDİYOR

Diğer yandan; Samsung, bu cihazla birlikte uygun fiyatlı modellerinden 3.5 milimetrelik 'jack' girişini kaldıracak. Yalnızca USB Type-C bağlantı noktasıyla gelecek olan Galaxy A33, gövdesinde kulaklık girişi bulundurmayacak.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın