Roketsan duyurdu: 'Zırhlı tehditlere karşı her koşulda kullanılabilecek'

Roketsan, hassas güdüm kontrol yeteneği ve zırh delici tandem harp başlığı ile zırhlı tehditlerin karşısında, 'Her koşulda Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS var!' açıklamasında bulundu.

Roketsan duyurdu: 'Zırhlı tehditlere karşı her koşulda kullanılabilecek'

AKSAM.COM.TR

Türk savunma sanayisinin öne çıkan şirketlerinden biri olan Roketsan, hassas güdüm kontrol yeteneği ve zırh delici tandem harp başlığı ile zırhlı tehditlere karşı her koşulda OMTAS silah sisteminin olduğunu açıkladı.

Roketsan'dan yapılan açıklamada, "Hassas güdüm kontrol yeteneği ve zırh delici tandem harp başlığı ile zırhlı tehditlerin karşısında her koşulda Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi #OMTAS var!" açıklamasında bulunuldu.

8 KİLOMETRE MENZİLE KADAR ETKİLİ ATIŞ

OMTAS silah sistemi Roketsan'ın geliştirdiği tanksavar füze sistemi olarak üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. 8 kilometre menzile kadar etkili atış yapabilen füze, 2005 yılında ATAK projesi kapsamında güdümlü füze ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla projelendirilmiş ve geliştirilmeye başlanmıştır.

HER TÜRLÜ HAVA KOŞULUNDA GÖREV YAPABİLİYOR

Muharebe alanındaki zırhlı tehditlere karşı etkili orta menzilli bir tanksavar silah sistemi olan füze, kızılötesi görüntüleyici arayıcı başlık sayesinde gece/gündüz ve her türlü hava koşulunda görev yapabilmektedir. OMTAS Silah Sistemi; fırlatma sistemi (füze, atış platformu, atış kontrol ünitesi), taşıma sandıkları ve eğitim simülatöründen oluşmaktadır.

HEDEFE KİLİTLENEBİLİYOR

Lançer ve füze arasındaki RF veri bağı, kullanıcısına esnek operasyonel yetenek kazandırmaktadır. Füze, atış öncesi veya sonrası hedefe kilitlenebilmekte olup at-unut veya hedef/vuruş noktası seçimine olanak sağlayan at-güncelle uçuş modlarına sahiptir.

Hassas güdüm-kontrol yeteneği ve zırh delici tandem harp başlığı OMTAS Füzesi'nin zırhlı hedeflere karşı etkin bir silah sistemi olmasını sağlamaktadır.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın