Robot köpek ‘Spot' artık daha güçlü! Donanımı iyileştirildi...

Robotik devi Boston Dynamics, dünyaca ünlü robot köpeği ‘Spot'un donanımını iyileştirdiğini duyurdu. Güncelleme ile birlikte, Spot'un otonom doğası çok daha iyi bir hale getirildi.

Robot köpek ‘Spot' artık daha güçlü! Donanımı iyileştirildi...

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Geçen yılın Haziran ayında Güney Koreli otomotiv devi Hyundai tarafından satın alınan Boston Dynamics, ünlü robot köpeği 'Spot'un donanımını iyileştirdiğini duyurdu. Yapılan yükseltme ile birlikte, robot köpeğin çevresini haritalamasını mümkün kılan 5 gömülü kamerası; tam renkli, daha keskin ve derinlik verilerini içeren görüntüler sunabilmeye başladı. Güncellenen kameraların, Spot'un otonom yapısını çok daha iyi bir hale getireceğine işaret edildi.

Aktarılan detaylara göre; Spot'un, tablet formundaki Samsung kumandası da iyileştirildi. Yeni kumandanın; çok daha uzun bir pil ömrü, daha büyük bir ekran ve yağmurlu havalar için suya dayanıklı bir gövdeyle geldiği belirtildi. Kumandada ayrıca, Spot'un robotik kolunu daha iyi kontrol edebilmek için yerleştirilen butonlar bulunduğu da görüldü.

Bununla birlikte; robot köpeğin yeni işlemcisinin, 5G bağlantı teknolojisini desteklediği ve daha hızlı bir yapay zeka işleme performansı sunduğu ifade edildi.

BOSTON DYNAMICS, SPOT'UN İYİLEŞTİRİLEN VERSİYONUNA İLİŞKİN BİR VİDEO DA YAYINLADI

Boston Dynamics, Spot'un iyileştirilen versiyonuna ilişkin yeni bir video da yayınladı. Videoda, robot köpeğin farklı endüstriyel görevleri başarıyla yerine getirebildiği görüldü. Şirket, yenilenen Spot'u 10-11 Mayıs tarihlerinde ABD'nin Boston şehrinde gerçekleştirilecek olan 'Robotics Summit&Expo' etkinliğinde görücüye çıkaracağına işaret etti.

  • spot
  • boston dynamics
  • robot köpek
  • robot köpek spot
  • spot güncelleme
  • hyundai
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın