Netflix, canlı yayın özelliği üzerinde çalışıyor! Televizyona dönüşecek...

Popüler dijital yayın platformu Netflix, canlı yayın özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Özelliğin platforma entegre edilmesinin ardından kullanıcıların; komedi gösterileri, sohbet programları ve ‘reality show'ları Netflix üzerinden canlı olarak izleyebileceği belirtildi.

Netflix, canlı yayın özelliği üzerinde çalışıyor! Televizyona dönüşecek...

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Dijital yayın devi Netflix, canlı yayın özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Özelliğin platforma entegre edilmesinin ardından kullanıcıların; komedi gösterileri, sohbet programları ve 'reality show' gibi daha çok televizyonlarda görülen içerikleri Netflix üzerinden canlı olarak izleyebileceği belirtildi. Canlı yayın özelliğinin, platformun popüler yarışma programlarında canlı oylama yapmak için kullanılabileceğinin de altı çizildi.

Aksam.com.tr'nin Deadline'dan aktardığı habere göre; Netflix, hala yeni özelliğin ilk geliştirme aşamalarında olma niteliği taşıyor. Canlı yayın özelliğinin ne zaman yaygın kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

NETFLIX, CANLI YAYIN ÖZELLİĞİNİ SPOR YAYINLARINDA DA KULLANABİLİR

Şimdilik Netflix'in canlı yayın özelliğini spor yayınlarında kullanıp kullanmayacağına ilişkin bir detay da bulunmuyor. Bu tip bir hamlenin, platformdaki kullanıcı sayısını hızla artırabileceği tahmin ediliyor. Fakat iddialar, Netflix'in henüz böyle bir planının olmadığına işaret ediyor.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın