Microsoft Teams'e oyunlar geliyor! Görüşme sırasında oynanabilecek...

Popüler video konferans platformu Microsoft Teams, kullanıcıların görüntülü görüşmeler sırasında birbirleriyle oyun oynamalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Microsoft Teams tarafından yapılan dahili testlerin; Solitaire, Connect 4 ve Wordament gibi oyunlar içerdiği belirtildi.

Microsoft Teams'e oyunlar geliyor! Görüşme sırasında oynanabilecek...

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, video konferans platformu 'Teams'de kullanıcıların görüntülü görüşmeler sırasında birbirleriyle oyun oynayabilecekleri yeni bir özelliği test etmeye başladı. Microsoft Teams'deki dahili testlerin; Solitaire, Connect 4 ve Wordament gibi oyunlar içerdiği belirtildi. Şirket, henüz özelliği ne zaman yaygın kullanıma açacağına yönelik bir açıklama yapmadı.

Aksam.com.tr'nin The Verge'den aktardığı habere göre; Microsoft, çalışanların ofise döndüklerinde hibrit çalışma koşullarına uyum sağlayabilmelerine yardımcı olmak için son dönemlerde sosyal deneyimlere odaklanıyor. Bu kapsamda; Teams'de, personellerin oyunlar aracılığıyla sosyalleşebileceği ve oyunlara özel bir sosyal ağ oluşturabileceği bir sanal alan yaratılıyor.

MICROSOFT MESH FOR TEAMS DE KARMA GERÇEKLİK ORTAMINDA İŞ DENEYİMLERİNE ODAKLANIYOR

Microsoft'un yine profesyonel ihtiyaçlara özel olarak geliştirilen Mesh for Teams platformu ise karma gerçeklik deneyimlerine odaklanıyor. İş birliği platformu, üç boyutlu sanal ortamlarda kullanılabilen animasyonlu avatarları da destekliyor. Bu sayede profesyonel yaşamın çok daha eğlenceli bir hale gelmesi hedefleniyor.

  • microsoft
  • teams
  • microsoft teams
  • microsoft teams oyun
  • video konferans
  • görüntülü görüşme
  • görüntülü konuşma
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın