Microsoft, katlanabilir mouse tanıtmaya hazırlanıyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, gövdesi katlanabilir bir mouse modeli üzerinde çalışıyor. Cihaz için alınan patent belgesinde şirket, ürünün fiziksel olarak bükülebilen ve biçim değiştiren bir gövdeye sahip olduğuna işaret ediyor.

Microsoft, katlanabilir mouse tanıtmaya hazırlanıyor

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, son dönemlerde yeni Windows 11 işletim sistemi sürümünden eğitim ihtiyaçları için geliştirilen dizüstü bilgisayarı Surface Laptop SE'ye kadar bir dizi yeni ürününü görücüye çıkardı. Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir patent dosyası, şirketin daha kompakt ve seyahat dostu hale gelmek için fiziksel olarak bükülebilen yeni bir katlanabilir mouse üzerinde çalıştığına işaret etti. Bu nedenle teknoloji devinin; diğer şirketler gibi katlanabilir ekran furyasına katılmak yerine, katlanabilir aksesuar kategorisine odaklanmayı planladığı tahmin edildi.

Aksam.com.tr'nin Beebom'dan aktardığı habere göre; Microsoft, patent belgesinde ürünün fiziksel olarak bükülebilen ve biçim değiştiren bir gövdeye sahip olduğunu belirtti. Herhangi bir görünür menteşe bulundurmayan cihazın, kompakt ve seyahat dostu bir aksesuar haline gelebilmek için katlanabildiği ifade edildi. Patent dosyasında, nihai ürünün nasıl görüneceğini ortaya koyan birkaç konsept çizime de yer verildi.

Bununla birlikte; patent belgesinde, mouse'un biçim değiştirebilen gövdesinin üzerine yerleştirilmiş genişleyebilen bir dış gövde ile geldiği dile getirildi. Cihazın ayrıca, Bluetooth bağlantı teknolojisini kullanacağı ve kablosuz bir mouse olacağı belirtildi.

MİCROSOFT KATLANABİLİR MOUSE, SIRT ÇANTASI VE CEPTE RAHATLIKLA TAŞINABİLECEK

Diğer yandan; Microsoft, mevcut mouse'ların oldukça hantal olduğuna ve bu nedenle taşınabilir bilgi-işlem cihazlarıyla kullanılmaya uygun olmadığına işaret ediyor. Patent dosyasında ayrıca, piyasada satışta olan seyahat dostu kompakt mouse'ların bile ergonomik bir tasarıma sahip olmadığı ve kullanımı kolay olmadığı dile getiriliyor.

Paylaşılan diğer bilgilere göre; kullanıcılar, Microsoft katlanabilir mouse'u, orijinal boyutunun yarısına getirebilecek. Bu da cihazın, sırt çantasında ve cepte kolaylıkla taşınabilmesini mümkün kılacak. Ürünün piyasaya ne zaman sürüleceği ise henüz bilinmiyor.

  • microsoft
  • mouse
  • fare
  • katlanabilir mouse
  • microsoft mouse
  • microsoft katlanabilir mouse
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın