Microsoft, işe en çok yapay zeka uzmanı alan şirket oldu! Dünya devlerini geride bıraktı...

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, son 3 ay içerisinde diğer ABD'li şirketlere göre işe en çok yapay zeka uzmanı alan şirket oldu. Microsoft tarafından yapılan işe alımların, teknoloji ve sağlık hizmeti alanlarına odaklandığı görüldü.

Microsoft, işe en çok yapay zeka uzmanı alan şirket oldu! Dünya devlerini geride bıraktı...

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Microsoft, son 3 ay içerisinde diğer ABD'li şirketlere kıyasla işe en çok yapay zeka uzmanı alan şirket oldu. Yapılan işe alımların, teknoloji ve sağlık hizmeti alanlarına odaklandığı görüldü. Bu endüstrileri; perakende, finans ve sigorta alanları takip etti. Yapılan analize göre; Microsoft, son 3 ayda 500 adet yeni yapay zeka uzmanı istihdam ederek zirveye oturdu.

Aksam.com.tr'nin Forbes'dan aktardığı habere göre; Microsoft'un ardından sırasıyla Kaiser Permanente, Optum, CVS Health, USAA, General Motors, Ford, Robert Half, Walmart ve Bloomberg ilk 10'a yerleşti.

MICROSOFT, PAZARA ÖNCÜLÜK EDEBİLİR

Veriler ayrıca; ABD'deki en büyük 2 bin 500 şirketin 965'inin, 20'den fazla çalışandan oluşan bir yapay zeka ekibine sahip olduğunu gösterdi. Bu 965 şirketten 541'i, son 3 ay içerisinde yapay zeka ekibinde yeni işe alımlar gerçekleştirdi. Microsoft'un istihdam oranını artırarak gelecek yıllarda yapay zeka pazarına öncülük edebileceği tahmin edildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın