Microsoft, geri dönüştürülmüş okyanus atıklarından ürettiği kablosuz mouse modelini tanıttı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, geri dönüştürülmüş okyanus atıklarından ürettiği kablosuz mouse modelini görücüye çıkardı. Şirket, ‘Ocean Plastic Mouse' isimli modelin uzun vadeli sürdürülebilirlik yolculuğundaki küçük bir adım olduğuna işaret etti.

Microsoft, geri dönüştürülmüş okyanus atıklarından ürettiği kablosuz mouse modelini tanıttı

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği ve Surface serisine ilişkin cihazları görücüye çıkardığı etkinlikte geri dönüştürülmüş plastik okyanus atıklarından ürettiği kablosuz mouse modelini tanıttı. Cihaz, 'Microsoft Ocean Plastic Mouse' adıyla görücüye çıkarıldı.

Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; mouse gövdesinin yüzde 20'si, okyanuslardaki geri dönüştürülmüş plastik atıklarından oluşuyor. Söz konusu atıklar, okyanuslar ve su yollarından geri kazanılıyor ve reçine tabletlere işleniyor. Bu tabletler, daha sonra cihaz gövdesini üretmek için kullanılan diğer malzemelerle birleştiriliyor.

Şirket; ahşap ve şeker kamışı lifli mouse gövdesinin, plastik içermediğine ve tamamen geri dönüştürülebilir olduğuna işaret ediyor. Kullanıcılar ayrıca, eski mouse'larını da Microsoft'un geri dönüştürmesi için tamamen ücretsiz olarak şirkete gönderebiliyor. Teknoloji devi, 'Ocean Plastic Mouse'un daha kapsamlı sürdürülebilirlik yolculuğundaki küçük bir adıma karşılık geldiğini ifade ediyor.

OCEAN PLASTIC MOUSE, TEK PİLLE 12 AYA VARAN KULLANIM ÖMRÜ VADEDİYOR

Paylaşılan bilgilere göre; mouse üzerinde, 3 adet özelleştirilebilir tuş bulunuyor. Cihaz, yaklaşık 10 metreye kadar Bluetooth 4.0 bağlantı teknolojisini destekliyor. Bir adet AA pille çalışan model, tek pille 12 aya varan kullanım ömrü vadediyor. Ocean Plastic Mouse ayrıca, kullanıcıların kolaylıkla bilgisayara bağlamasını mümkün kılan 'Swift Pair' teknolojisini de destekliyor. 25 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan mouse'un gönderimlerinin, 5 Ekim tarihinde başlayacağı ifade ediliyor.

  • microsoft mouse
  • microsoft ocean plastic mouse
  • microsoft yeni mouse
  • ocean plastic mouse
  • microsoft okyanus atıklarından mouse
  • okyanus atıklarından mouse
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın