Meta logosu çalıntı mı? | TeknoZone #8

Squid Game vurgunu, Meta logosunun çalıntı olduğu iddiaları, robot köpek Spot'un ‘Start Me Up' dansı, Apple'ın kurucu ortağından iPhone 13 eleştirisi ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un sekizinci bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Dünyaca ünlü Netflix yapımı Squid Game'in kripto parasıyla yapılan büyük vurgun, haftaya damgasını vuran gelişme oldu. Yapılan dolandırıcılık faaliyeti, teknoloji dünyasında yine kripto paralara yönelik yaygın güvensizliği gündeme taşıdı. Benzer şekilde, Facebook'un yeni çatı şirketi 'Meta'nın logosunun Almanya merkezli bir sağlık girişimi şirketinin migren uygulamasından çalıntı olduğu iddiaları da gündemi bolca meşgul etti. Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak'ın iPhone 12 ve iPhone 13 arasındaki farkı pek anlayamadığını açıklaması ise yeni nesil iPhone'a yönelik eleştirileri daha da kızıştırdı.

Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde robot köpek Spot'un 'Start Me Up' dansından Twitter'ın Facebook'un isim değişikliğiyle dalga geçtiği paylaşımına kadar teknoloji dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

SQUID GAME'İN KRİPTO PARASI DAKİKALAR İÇİNDE DEĞERİNİ TAMAMEN KAYBETTİ

Squid Game'in kripto para projesi 'SQUID'in, büyük bir dolandırıcılık faaliyeti olduğu ortaya çıktı. Birçok medya organında yaşadığı ani yükselişle kendine yer bularak değerini iki haftadan kısa bir süre içerisinde yüzde 310 artıran kripto paranın anonim üreticileri, bir anda hisselerini tasfiye etti. Bunun üzerine SQUID, 2 bin 862 dolara kadar çıktıktan hemen sonra tamamen değerini kaybetti. Dolandırıcıların, yaklaşık 3.5 milyon dolar para kaçırmış olabileceği tahmin ediliyor.

TWITTER, FACEBOOK'UN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE DALGA GEÇTİĞİ YENİ BİR PAYLAŞIM YAPTI

Sosyal medya devi Twitter, Facebook'un şirket adını 'Meta' olarak değiştirmesiyle dalga geçtiği yeni bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşım, yüz binlerce etkileşim aldı.

FACEBOOK, YİNE ELEŞTİRİ OKLARININ HEDEFİNDE: META LOGOSU ÇALINTI MI?

Facebook'un şirket adını 'Meta' olarak değiştirmesi ve yeni marka logosunu tanıtmasının ardından Almanya merkezli sağlık girişimi şirketi Newsenselab, 'Meta' logosunun kendi logosundan çalıntı olduğunu iddia etti. Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda iki logoyu bir araya getirerek benzerliği gözler önüne seren şirket, paylaşımında Facebook'un veri güvenliğine ilişkin skandallarına gönderme de yaptı.

WHATSAPP VE INSTAGRAM UYGULAMALARINDAN FACEBOOK LOGOSU KALKIYOR

WhatsApp ve Instagram uygulamalarının Android platformundaki son deneme sürümünde, Facebook logosu kaldırıldı. Uygulamaların açılış sayfasında, artık Facebook'un yeni ismi Meta ve Meta'ya ait yeni logonun görüleceği kaydedildi.

APPLE'IN KURUCU ORTAĞI WOZNİAK: "iPHONE 12 İLE 13 ARASINDAKİ FARKI ANLAYAMADIM"

Apple'ın kısa bir süre önce özel bir uzay şirketi kurduğunu duyuran kurucu ortağı Steve Wozniak, Yahoo News'e yaptığı açıklamada yeni nesil iPhone ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. iPhone 12 ve iPhone 13 arasındaki farkı anlayamadığını dile getiren Wozniak, "İçindeki yazılım eski iPhone'lar için de geçerli; sanırım iyi olan kısmı bu" ifadelerini kullandı.

SPOT, 'THE ROLLING STONES'UN 'START ME UP' ŞARKISIYLA DANS ETTİ

Robotik devi Boston Dynamics, robot köpek Spot'un The Rolling Stones'un Start Me Up şarkısıyla dans ettiği bir video paylaştı. Paylaşım, grubun 1981 yılında piyasaya sürülen Tattoo You albümünün 40. yıldönümü anısına yapıldı. Spot'un, videoda dudak hareketlerini bile orijinal dansla senkronize etmesi ise dikkat çekti.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın