Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?

Blok zinciri analiz şirketi Chainalysis, 2021 yılı için yaptığı yeni bir araştırmada kripto para yatırımlarından en çok kâr eden ülkeleri açıkladı. Listede ABD, 47 milyar dolarlık kazançla zirveye oturdu. Türkiye ise geçen yıl kripto para yatırımlarından edinilen 4,5 milyar dolarlık kârla listenin 5. sırasına yerleşti.

Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada"

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Blok zinciri analiz şirketi Chainalysis, 2021 yılı için kripto para yatırımlarını değerlendirdiği yeni bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonuçları, geçen yıl kripto paradan en fazla kâr eden ülkeleri de ortaya çıkardı. Türkiye'nin listede üst sıralarda yer alması ise dikkat çekti.

Aksam.com.tr'nin The Block Crypto'dan aktardığı habere göre; ABD, 47 milyar dolarlık kâr ile 2021'de kripto paradan en çok kazanan ülke oldu. Listede ABD'yi; sırasıyla 8,1 milyar dolarlık kâr ile Birleşik Krallık, 5,58 milyar dolarlık kâr ile Almanya, 5,5 milyar dolarlık kâr ile Japonya ve 5 milyar dolarlık kâr ile Çin takip etti. Türkiye ise listenin altıncı sırasına yerleşti.

TÜRK YATIRIMCILAR, 2021'DE KRİPTO PARADAN 4,5 MİLYAR DOLAR KAZANÇ ELDE ETTİ

Türk yatırımcıların, geçen yıl kripto paradan 4,5 milyar dolar kazanç elde ettiği görüldü. Türkiye'yi takip eden ülkeler; sırasıyla Rusya, Fransa, Güney Kore, Kanada, İspanya, Hollanda, Ukrayna, İtalya, Brezilya, Viyetnam, Avustralya ve İsviçre oldu. Kripto para yatırımcılarının 2021'de elde ettiği toplam kâr oranının ise 162,7 milyar doları bulduğu kaydedildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın