Kendi kendine giden Tesla'da doğum yaptı | TeknoZone #13

ABD'li Yiran Sherry'nin Tesla otonom sürüş modundayken araçta doğum yapması, Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'nin Bitcoin açıklamaları, TikTok'un yeni yemek siparişi hizmeti, Çernobil'deki radyasyonu azaltan yeni yer altı teknolojisi ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un on üçüncü bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Otonom sürüş modunda kendi kendine giden araç içerisinde dünyaya gelen Tesla bebek, bu hafta teknoloji dünyasının en çok yüzleri güldüren gelişmesi oldu. Bununla birlikte; Twitter kurucusu Jack Dorsey'nin, Bitcoin'in doların yerini alacağını söylemesi de gündeme damgasını vurdu. TikTok'un yeni yemek siparişi hizmeti 'TikTok Kitchen' ise birçok kişiye "Bir bu eksikti" dedirtti. Benzer şekilde; Yahoo Finance tarafından bin 541 kişinin katılımıyla yapılan ankette Meta'nın 2021'in en kötü şirketi seçilmesi de haftanın en çok konuşulan gelişmeleri arasında yer aldı.

Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde tamamen NFT satışıyla finanse edilecek olan ilk Hollywood filminden Çernobil'deki radyasyonu önemli oranda azaltan yeni yer altı teknolojisine kadar teknoloji dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

ABD'Lİ KADIN, TESLA ARACI OTONOM SÜRÜŞ MODUNDAYKEN DOĞUM YAPTI

ABD'de Yiran Sherry isimli hamile bir kadın, Tesla aracı otonom sürüş modunda kendi kendine giderken araç içerisinde doğum yaptı. Yaşanan gelişme nedeniyle, sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen bebeğe 'Tesla Bebek' lakabı takıldı.

TWITTER KURUCUSU JACK DORSEY, BITCOIN'İN DOLARIN YERİNİ ALACAĞINI AÇIKLADI

Kısa bir süre önce CEO'luk görevinden istifa ettiğini açıklayan Twitter kurucusu Jack Dorsey'den Bitcoin'e ilişkin iddialı bir açıklama geldi. Dünyaca ünlü iş adamı, Bitcoin'in doların yerini alacağını açıkladı. Dorsey'nin yanıtı sonrası Bitcoin, yükselişe geçti.

POPÜLER KISA VİDEO PLATFORMU, ABD'DE YENİ BİR YEMEK SİPARİŞİ HİZMETİ BAŞLATACAĞINI DUYURDU

Popüler kısa video platformu TikTok, ABD'de müşterilerin platformdaki tariflere ilişkin lezzetleri deneyimleyebileceği yeni bir yemek siparişi hizmeti başlatacağını duyurdu. 'TikTok Kitchen' isimli restoranların, Mart ayından itibaren sipariş almaya başlayacağı ifade edildi.

ABD'Lİ TEKNOLOJİ DEVİ, YAPILAN ANKETTE 2021 YILININ EN KÖTÜ ŞİRKETİ SEÇİLDİ

Yahoo Finance tarafından yapılan bir ankette; Facebook'un çatı şirketi Meta, 2021 yılının en kötü şirketi seçildi. Bin 541 kişinin katılım sağladığı anket; Facebook'un, oylamada Çinli e-ticaret platformu Alibaba'dan yüzde 50 daha fazla oy aldığına işaret etti.

SCORSESE'NİN YAPIMCISI, TAMAMEN NFT'LERLE FİNANSE EDİLEN İLK HOLLYWOOD FİLMİNİ ÇEKECEK

Gişe rekorları kıran filmlerin yönetmen koltuğunda oturan Martin Scorsese'nin yapımcısı Niels Juul, tamamen NFT satışıyla finanse edilecek olan ilk Hollywood filmini izleyici beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Filmin resmi duyurusunun, Şubat ayında Berlin Film Festivali'nden hemen önce yapılacağı ifade ediliyor.

İSVİÇRELİ GİRİŞİM ŞİRKETİNİN YER ALTI TEKNOLOJİSİ, ÇERNOBİL'DEKİ RADYASYONU AZALTIYOR

İsviçreli girişim şirketi Exlterra tarafından geliştirilen yeni bir yer altı teknolojisi, Çernobil çevresindeki radyasyonun önemli oranda azaltılmasını sağladı. 'NSPS' adı verilen teknoloji sayesinde; Çernobil yakınlarındaki yasak bölgede toprak radyasyonunun yüzde 47, hava radyasyonunun yüzde 37 azaltıldığı tespit edildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın