Instagram, hizmet kesintilerini kullanıcılara kendisi bildirmeye başlayacak

Instagram, Facebook'a bağlı platformlarda kısa bir süre önce yaşanan küresel kesinti sonrası hizmet kesintilerinde kullanıcıları bilgilendirebileceği yeni bir özelliği kullanıma sunacağını duyurdu. Sosyal medya devi, birkaç ay içerisinde platforma entegre edeceği yeni özellikle birlikte hizmet kesintisi olması durumunda kullanıcılara uygulama içi bildirim göndermeye başlayacağına işaret etti.

Instagram, hizmet kesintilerini kullanıcılara kendisi bildirmeye başlayacak

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, kısa bir süre önce sunucularındaki bir problemden dolayı yaşanan küresel kesinti sonrası dünya basınının gündemine oturdu. Kullanıcılar, yaklaşık 6 saat boyunca Facebook ve Instagram ve WhatsApp gibi Facebook'a bağlı hizmetlere erişim sağlayamadı. Bunun üzerine birçok kullanıcı, kesintiye ilişkin bilgi edinebilmek için rakip platformlara yönelmek zorunda kaldı.

Aksam.com.tr'nin Beebom'dan aktardığı habere göre; yaşanan gelişmeler sonrası Instagram, hizmet kesintilerinde sekteye uğrayan bilgi akışı problemini hedef alan yeni bir özelliği kullanıma sunacağını duyurdu. Özelliğin platforma entegre edilmesinin ardından sosyal medya devinin, kullanıcılara hizmet kesintilerine ilişkin uygulama içi bildirim göndermeye başlayacağı ifade edildi.

Yeni özelliğin, "Hareketler" sekmesinde yer alacağı belirtildi. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcıların, kesintiye ilişkin bilgi edinebilmek için rakip platformlara akın etmek zorunda kalmayacağının da altı çizildi.

INSTAGRAM, "HESAP DURUMU" İSİMLİ YENİ BİR ÖZELLİĞİ DAHA KULLANIMA SUNACAK

Paylaşılan diğer bilgilere göre; kesinti bildirimi özelliği, kullanıcıları küçük çaplı kesintilerde bilgilendirmeyecek. Tüm kullanıcıların kesintiden etkilenmeye başlaması durumunda ise platform, özelliği devreye sokacak. Geliştirme aşamasında olan özellik, birkaç ay içerisinde önce ABD ağında kullanıma sunulacak. Platform, daha sonra özelliği tüm dünyada yaygın kullanıma açacak.

Diğer yandan Instagram, konuya ilişkin açıklamasında "Hesap Durumu" isimli yeni bir özelliği daha kullanıma sunacağını duyurdu. Söz konusu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcıların, hangi gönderilerinin kaldırıldığını ve hesaplarının kapatılma riskiyle karşı karşıya olup olmadığını görebilmeye başlayacağı bildirildi.

  • instagram kesinti bildirimi
  • instagram küresel kesinti
  • instagram küresel kesinti bildirimi
  • instagram çöktü bildirimi
  • instagram teknik sorun bildirimi
  • instagram bildirim
  • instagram
  • facebook küresel kesinti
  • instagram hesap durumu özelliği
  • instagram hesap durumu
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın