Instagram'a ne oldu, yenilenemedi hatası nedir, ne zaman düzelecek? 8 Ekim 2021 İnstagram çöktü mü, son dakika neden açılmıyor?

Instagram'a giriş yapan kullanıcılar yeni bir sorunla karşı karşıya kalıyor. Yaşanan erişim sorunu nedeniyle bazı kullanıcılar Instagram uygulamasına girmekte zorluk çekiyor. Kullanıcılar sorunun nedenini araştırırken aynı zamanda internet aramalarında; 'İnstagram çöktü mü son dakika neden açılmıyor? 2021 Instagram'a ne oldu, ne zaman düzelecek?' sorularına yanıt arıyor.

Instagram'a ne oldu, yenilenemedi hatası nedir, ne zaman düzelecek" 8 Ekim 2021 İnstagram çöktü mü, son dakika neden açılmıyor"

Instagram'da geçtiğimiz günlerde yaşanan sorunlar yine devam ediyor. Instagram kullanıcıları hesaplarına giriş yaparken bir çok sorunla karşı karşıya kalıyor. İnstagram'da yaşanan erişim sorunu nedeniyle bazı kullanıcılar uygulamanın ne zaman açılacağını merak ediyor. Instagram çöktü mü sorusu sosyal medya devinde yaşanan sorunun ardından gündeme geldi. Milyonlarca insanın kullandığı Instagram uygulamasında 8 Ekim tarihinde akış yenilememe sorunu yaşandı. Bazı kullanıcılar diğer sosyal ağlar üzerinden yaptıkları yorumlarda Instagram'a giriş yapamadıklarını, durduruldu hatası ile karşılaştıklarını ifade etti. Instagram'da yaşanan sorunun küresel çapta olabileceği tahmin ediliyor.

INSTAGRAM YİNE ÇÖKTÜ! FACEBOOK'TAN İLK AÇIKLAMA

Dünya genelinde Facebook'un sahibi olduğu sosyal medya uygulaması Instagram'a erişim sıkıntısı yaşanıyor. Facebook, kesintinin farkında olduklarını, bir an önce işleri normale döndürmek için çalıştıklarını açıkladı.

Sosyal medya platformları Facebook, WhatsApp ve Instagram'da 4 Ekim akşamı yaklaşık 6 saatlik küresel bir hizmet kesintisi yaşandı.

Sayısız komplo teorisinin ortaya atıldığı sürecin sonunda, Facebook'tan yapılan açıklamada, olayın hatalı biçimde yapılan bir konfigürasyon değişikliğinden kaynakladığı vurgulanmıştı.

Tam sorunlar çözüldü derken, akşam saatlerinde kullanıcılar yine Instagram'a girme sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Bir süreliğine Instagram'a girişlerde sıkıntı yaşandı. Kullanıcılar Instagram'a giremediklerini diğer sosyal medya mecralarında dile getirmeye başladı.

FACEBOOK'TAN İLK AÇIKLAMA

Bunun üzerine Facebook açıklama yaptı. Facebook, kesintinin farkında olduklarını, bir an önce işleri normale döndürmek için çalıştıklarını bildirdi:

"Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

6 SAATLİK KESİNTİ YAŞANMIŞTI

Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta geçtiğimiz günlerde 6 saatlik erişim sorunu yaşanmıştı. Sorunun neden kaynaklandığına ilişkin bilgi bulunmazken birçok Twitter kullanıcı Facebook, Instagram ve WhatsApp'a giremediğini ifade etmişti.

Söz konusu soruna ilişkin her üç sosyal medya platformunu da çatısında barındıran Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadesini kullanmıştı.

INSTAGRAM SORUN ÇÖZÜMÜ

Instagram'ın genel problemlerinin yanı sıra bazı sıkıntılar telefonunuzdan kaynaklı olabilir.

Bunun için öncelikle güncel Instagram sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Android kullanıcısıysanız önbellek temizleyin

Ayarlar kısımından uygulama izinlerinin açık olduğundan emin olun.

Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirmeyi bilmiyorsanız telefonunuzu yeniden başlatın.

Depolama alanını kontrol edin. Telefon hafızasında yer olmaması da Instagram'ın doğru çalışmamasına neden olabilir.

  • Instagram
  • Instagram neden açılmıyor
  • Instagram çöktü mü
  • Instagram sorunu nedir
  • Instagram a ne oldu
  • facebook çöktü mü
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın