Honor CEO'su, şirketin kendi alt markasını çıkaracağını açıkladı

Geçen yıl Huawei çatısı altından ayrılan Çin merkezli teknoloji şirketi Honor'un CEO'su George Zhao, şirketin farklı segmentteki cihazları için bir ya da birden fazla alt marka çıkarmayı planladığını açıkladı. Çıkarılacak ilk alt markanın, “Xingyao Terminal Co. Ltd.” ismini alacağı ifade edildi.

Honor CEO'su, şirketin kendi alt markasını çıkaracağını açıkladı

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Donald Trump liderliğindeki ABD hükumeti ile tırmanan gerilim sonrası kara listeye alınan Huawei, 2020 yılının sonlarına doğru tedarik zincirinin önemli oranda kırılmasına bağlı olarak Honor'u elden çıkarmak zorunda kalmıştı. Bunun üzerine Honor, Huawei'nin ambargosuna ilişkin kısıtlamalardan kurtulmuş ve sektörde ciddi bir ivme yakalamıştı. Şirket cihazlarına, Google servislerinin de geri geleceği ifade edilmişti.

Aksam.com.tr'nin Gizchina'dan aktardığı habere göre; şirket, yakaladığı ivmeyi sürdürmeye yönelik yeni bir karar daha aldı. Honor CEO'su George Zhao, şirketin farklı alan ve segmentteki cihazları için bir ya da birden fazla alt marka kurmayı planladığını açıkladı.

Çıkarılacak ilk alt markanın isminin ise "Xingyao Terminal Co. Ltd." olacağı kaydedildi. Sektör kaynakları, markanın giyilebilir teknolojilere ilişkin cihazların üretiminden sorumlu olacağına işaret etti.

  • honor huawei
  • honor alt marka
  • honor alt marka çıkarıyor
  • honor alt marka kuruyor
  • xingyao
  • honor george zhao
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın