Havada gösteri yapacak

Özel uçuş gösterisi yapacaklar! Gökbey ve Aksungur'un ilk uçuşu TEKNOFEST'te. TUSAŞ tarafından geliştirilen Gökbey helikopteri ile Aksungur İHA, salı günü başlayacak TEKNOFEST'te gösteri gerçekleştirecek.

Havada gösteri yapacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ürünlerin sergileneceği TEKNOFEST 2021'de Hürkuş, Aksungur, ve Gökbey uçuş gösterisi gerçekleştirecek. Gökbey ve Aksungur İHA, ilk kez TEKNOFEST'e özel uçuş gösterisi sergileyecek. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, teknoloji ve bilim merakının vücut bulduğu festivale katılan çocuklarla buluşacak olmaktan heyecan duyduklarını belirten Kotil, "Bu vesileyle gençlere olan çağrımı yineliyorum ve onlara mühendis olmalarını tavsiye ediyorum. Ülkemizin bağımsız savunma sanayii onların omuzlarında yükselecek" dedi.

GENÇLER YARIŞIYOR

Bu arada Kocaeli'de TEKNOFEST kapsamında, TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve HAVELSAN işbirliğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda gençler geliştirdikleri araçları sergileme imkanı buldu. Geleceğin araçları olarak kabul edilen sürücüsüz otomobiller konusunda gençleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada yer alan araçları, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da inceledi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın