HarmonyOS 3 ile ilgili ilk bilgiler geldi! Ne zaman yayınlanacak?

Huawei'nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS'in yeni sürümü HarmonyOS 3 ile ilgili ilk bilgiler sızdırıldı. “Changan Digital King” kullanıcı isimli bir Weibo kullanıcısı, Huawei'nin geliştiriciler için düzenlediği bir yarışmada HarmonyOS 3'ün çıkış tarihini de ortaya çıkardı.

HarmonyOS 3 ile ilgili ilk bilgiler geldi! Ne zaman yayınlanacak"

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, ABD tarafından kara listeye alınması ve Google'ın cihazlarından Android desteğini kesmesi sonrası kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalmıştı. HarmonyOS 2.0 işletim sistemi sürümü, geçen yıl içerisinde kullanıcılara dağıtılmaya başlamıştı. Bunun üzerine, yeni sürümün ne zaman kullanıma sunulacağı da merak konusu olmuştu. Konuya ilişkin ilk duyuruyu geçen yılın Eylül ayında yapan Huawei, HarmonyOS 3 işletim sisteminin deneme sürümünün bu yılın Mayıs ayında yayınlanabileceğine işaret etmişti.

"Changan Digital King" kullanıcı isimli bir Weibo kullanıcısı ise kısa bir süre önce Huawei'nin geliştiriciler için düzenlediği bir yarışmada HarmonyOS 3 ile ilgili verilen ilk detayları paylaştı. Ekrana yansıtılan bir slaytta, üçüncü sürümün kullanıcılara bu yılın Eylül ayında dağıtılmaya başlanacağı görüldü. Yeni sürümde arayüzün geliştirileceği ve performansın iyileştirileceği ifade edildi. Huawei, henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmadı.

YENİ HUAWEI MATE 50 SERİSİNİN, KUTUSUNDAN HARMONYOS 3 İLE ÇIKMASI BEKLENİYOR

Öte yandan; yeni Huawei Mate 50 serisinin, kutusundan HarmonyOS 3 işletim sistemiyle çıkması bekleniyor. Geçen yılın Haziran ayında kullanıma sunulan HarmonyOS 2.0'ın, Eylül ayı itibarıyla 100 milyon cihaza ulaşmış olduğu biliniyor.

  • huawei
  • harmonyos
  • harmonyos 3
  • harmonyos 20
  • harmonyos 3 ne zaman
  • huawei mate 50
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın