GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

GTA 5'e kurulan aşı merkezleri, eBay'de 86 bin dolara satılan USB-C girişli iPhone, Tesla sahiplerinin araç kapısında kalması, Apple'ın Self Servis Onarım programı ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un on birinci bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içerisinde COVID-19 aşı kuyruğunun oluşması, teknoloji dünyasının en dikkat çekici gelişmelerinden biri oldu. İsviçreli bir robotik öğrencisi tarafından geliştirilen ve eBay'de 86 bin 1 dolara alıcı bulan Type-C girişli iPhone X de yine gündeme oturan başlıklar arasındaydı. Benzer şekilde, Apple'ın iPhone kullanıcılarının cihazlarını evde tamir etmelerini mümkün kılan Self Servis Onarım programını tanıtması da yine öne çıkan gelişmeler arasında yer aldı.

Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde Rolls-Royce'un tamamen elektrikli uçağı Spirit of Innovation'ın dünya rekoru kırmasından Meta'nın uçtan uca şifrelemeyle mesajlaşma deneyimine yönelik yeni planlarına kadar teknoloji dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

USB-C GİRİŞLİ iPHONE, EBAY'DE 86 BİN DOLARA ALICI BULDU

İsviçreli robotik öğrencisi Ken Pilloner, şarj girişini 'lightning'den USB-C'ye çevirdiği iPhone X'i eBay üzerinden 86 bin 1 dolara sattı. Cihazı kullanacak kişilere, bozulması riskine karşı aygıtı sökmeme ve işletim sistemini güncellememe uyarısında bulunuldu.

APPLE, KULLANICILARIN iPHONE'LARINI EVDE ONARMALARINI MÜMKÜN KILACAK

Apple, iPhone kullanıcılarının cihazlarını evde onarmalarını mümkün kılan yeni 'Self-Servis Onarım' programını duyurdu. Programın, Apple'ın orijinal parçalarına ve araçlarına erişim imkanı sağlayacağı kaydedildi. Kullanıcıların; böylece üçüncü parti tamircileri ziyaret etmek yerine, onarım işlemini kendilerinin kolayca gerçekleştirebileceği belirtildi.

TESLA'NIN MOBİL UYGULAMASI ÇÖKTÜ: ARAÇ SAHİPLERİ TESLA'LARIN DIŞINDA KALDI

Tesla'nın araçların kilidini açmaya ve aracı çalıştırmaya yarayan mobil uygulaması çöktü. Yaşanan gelişme nedeniyle, yüzlerce araç kilitli vaziyette kaldı. Konuya ilişkin ilk açıklama ise elektrikli otomobil devinin CEO'su Elon Musk'tan geldi.

META, FACEBOOK MESSENGER VE INSTAGRAM İÇİN UÇTAN UCA ŞİFRELEME DENEYİMİNİ 2023'E ERTELEDİ

Meta, Facebook Messenger ve Instagram mesajları için uçtan uca şifreleme deneyimini 2023'e ertelediğini duyurdu. Şirket; daha önce söz konusu özelliğin, 2022 yılında kullanıma sunulacağını açıklamıştı.

ROLLS-ROYCE'UN TAMAMEN ELEKTRİKLİ UÇAĞI, ULAŞTIĞI HIZLA DÜNYA REKORU KIRDI

Rolls-Royce'un tamamen elektrikli uçağı Spirit of Innovation, saatte 623 kilometrelik azami hıza ulaşarak dünya rekoru kırdı. Şirket, elektrikli hava aracının irtifa ve ortalama hız rekorlarını da kırdığına işaret etti.

GTA 5'E AŞI MERKEZLERİ EKLENDİ: KUYRUK OLUŞTU

Pfizer, oyun tutkunlarını COVID-19 aşısı olmaya teşvik etmek için Brezilya'da yeni bir iş birliği yaptı. ABD merkezli ilaç şirketinin Brezilya yönetimi, popüler video oyunu GTA 5'in çevrim içi modu için oluşturulan ve Latin Amerika'nın en büyük sunucusu olarak bilinen Cidade Alta'yla yeni bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında, GTA Online'a sanal aşı merkezleri eklendi. Oyuncular, aşı olmak ve oyun içerisinde verilen özel etiketi almak için merkezlerde uzun kuyruklar oluşturdu.

 • gta 5
 • rolls-royce
 • gta 5 aşı
 • meta
 • facebook messenger
 • instagram
 • uçtan uca şifreleme
 • tesla
 • apple
 • iphone
 • usb-c iphone
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın