Getir, New York'ta hizmet vermeye başladığını duyurdu

Avrupa kıtasının ardından Amerika'daki genişlemesine de devam eden Getir, Şikago'dan sonra dünyanın en büyük ticaret ve finans merkezlerinden biri olan New York'ta da hizmet vermeye başladığını duyurdu. Şirketin bu yıl ocak ayında İngiltere ile başlayan global açılımı; Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Portekiz ile devam etmişti.

Getir, New York'ta hizmet vermeye başladığını duyurdu

DHA

"10 dakikada market ürünleri teslimatı" modelini dünyada ilk kez 6 yıl önce başlatan Getir'in global yolculuğu, Amerika kıtasına da genişledi. Türkiye'den çıkan iş modeliyle 2021 yılında 7 Avrupa ülkesine ulaşan platform, geçtiğimiz ay Şikago'da hizmet vermeye başlayarak ABD pazarına adım atmıştı. Faaliyet alanını 3 kıtada toplam 9 ülkeye genişleten şirket, bugün itibarıyla ABD'nin en kalabalık şehri olan New York'ta da sipariş almaya başladığını duyurdu.

Geçtiğimiz ay Şikago'da başlayan ABD operasyonu ile şirket olarak bir dönüm noktasından geçtiklerini söyleyen Getir Kurucusu Nazım Salur, açıklamasında "New York, dünyanın her yerinden insanın olduğu Amerika'nın en önemli, en hareketli şehri. Dünya'nın en önemli ticaret ve finans merkezi. New York'ta zaman her şey demek, insanlar zamanla yarışıyor. Bu insanların günlük ihtiyaçlarına Getir'in yaygın ağıyla 10 dakikada ulaşabilecek olması, tüm ezberlerini bozan müthiş bir kolaylık olacak" ifadelerini kullandı.

GETİR, BİR SONRAKİ DURAĞINI DA AÇIKLADI

Getir'in bu yıl ocak ayında İngiltere ile başlayan global açılımı; Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Portekiz ile devam etmişti. Platformun ABD'de Şikago ve New York'un ardından bir sonraki durağının ise Boston olacağı ifade edildi.

  • getir
  • getir abd
  • getir şikago
  • getir new york
  • getir nazım salur
  • nazım salur
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın