Fortnite oyuncularından Ukrayna'ya rekor bağış! Milyonlarca dolar toplandı...

Epic Games ve Xbox'ın son 2 hafta içerisinden Fortnite oyununda elde edilen tüm gelirleri Ukrayna'ya bağışlayacağını açıklamasının ardından oyun tutkunları, Ukrayna'daki insani yardım çalışmaları için toplam 144 milyon dolar bağış yaptı. Fortnite'tan elde edilen toplam gelirin; 'Direct Relief', UNICEF, UNWFP, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve ‘World Central Kitchen'a aktarıldığı ifade edildi.

Fortnite oyuncularından Ukrayna'ya rekor bağış! Milyonlarca dolar toplandı...

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Video-oyunu devi Epic Games ve Microsoft'un oyun konsolu departmanı Xbox, kısa bir süre önce popüler video-oyunu Fortnite'tan 2 hafta içerisinde elde edilen tüm gelirlerin Ukrayna'daki insani yardım çalışmalarına bağışlanacağını açıklamıştı. Açıklama sonrası, 2 hafta boyunca sürdürülen kampanya tamamlandı. Kampanya kapsamında Fortnite oyuncuları, Ukrayna'ya toplam 144 milyon dolar bağış yapmış oldu.

Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; her iki şirket de toplam geliri, Ukrayna'da savaştan etkilenen kişileri desteklemeyi hedefleyen insani yardım çalışmalarına bağışladı. Bu kapsamda gelirler; 'Direct Relief', UNICEF, UNWFP, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve 'World Central Kitchen'a aktarıldı.

FORTNITE OYUNCULARI, OYUN İÇİ SATIN ALMALAR YAPARAK KAMPANYAYA KATKI SAĞLAYABİLDİ

Diğer yandan; kampanya, Fortnite'ın yeni sezonunun yayınlanmasıyla eş zamanlı olarak başlatıldı. Bu sayede; birçok Fortnite oyuncusu, oyun içi satın almalar yaparak kampanyaya katkı sağlayabildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın