Elon Musk'tan Bitcoin kararı: Ödeme olarak kabul edilecek

Elon Musk, “Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek' sözleriyle Bitcoin'i ödeme türü olarak kabul etmeye yeniden başlayacağını belirtti.

Elon Musk'tan Bitcoin kararı: Ödeme olarak kabul edilecek

AA

Elon Musk, katıldığı bir konferansta, Tesla ve SpaceX'in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu ifade etti.

AA'nın aktardığı habere göre, Elon Musk, "Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek" değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla geçiş olduğunu belirterek, özellikle Çin'de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını anlattı.

Elon Musk, mayıs ayında Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda, çevresel endişeleri gerekçe göstererek Tesla'nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurmuştu.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın