Elon Musk, artık Ford ve Toyota'dan daha zengin | TeknoZone #7

Tesla'nın dünyanın en değerli otomobil şirketi olması, Elon Musk'ın rekor kıran kişisel serveti, Acun Ilıcalı'nın NFT projesi, FaceTag uygulaması ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yedinci bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

ABD merkezli kiralama şirketi Hertz'in kısa bir süre önce 100 bin Tesla Model 3 siparişi vermesi sonrası Tesla'nın piyasa değerinin 1 trilyon doları geçmesi, Elon Musk'ın kişisel servetine de olumlu katkı sağladı. Dünyaca ünlü CEO'nun serveti, bu gelişmeyle birlikte Ford ve Toyota gibi otomobil devlerinin bile piyasa değerinin üzerine çıktı. Yaşanan gelişmeler, Tesla ve şirketin kurucu CEO'su Elon Musk'ı teknoloji basınının gündemine oturttu. Benzer şekilde, Musk'ın Twitter'da Apple CEO'su Tim Cook'a verdiği yanıt da gündemi meşgul eden başlıklar arasındaydı. Facebook Türkiye temsilcisinin, Dijital Mecralar Komisyonu tarafından TBMM toplantısına çağırılması ise Ekim ayı başında yaşanan küresel kesintiye ilişkin geniş çapta merak uyandırdı.

Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde Acun Ilıcalı'nın NFT projesinden Kanada'nın evleri Bitcoin madenciliğinden elde edilen enerji ile ısıtma planlarına kadar teknoloji dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

PİYASA DEĞERİ 1 TRİLYON DOLARI AŞAN TESLA, DÜNYANIN EN DEĞERLİ OTOMOBİL ŞİRKETİ OLDU

Tesla hisseleri, araç kiralama şirketi Hertz'in 100 bin Tesla otomobil alacağını duyurması sonrası yükselişe geçti. Bu gelişme sonrası şirketin piyasa değeri, 1 trilyon doları aştı. Böylece Tesla, dünyanın ilk trilyon dolarlık otomobil şirketi oldu. Şirketin kurucu CEO'su Elon Musk ise bu sayede kişisel servetini 1 günde 36 milyar dolar artırarak rekor kırdı. Dünyaca ünlü CEO'nun net serveti, 288.6 milyar dolar seviyesine ulaştı. Musk'ın kişisel servetinin, güncel olarak Ford ve Toyota gibi otomobil devlerinin piyasa değerinden bile daha fazla olduğu kaydedildi.

TIM COOK'UN İSTANBUL PAYLAŞIMINA ELON MUSK'TAN YANIT

Apple CEO'su Tim Cook'un Bağdat Caddesi'nde açılan üçüncü Apple mağazasına ilişkin paylaşımına, Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'tan yanıt geldi. Musk, yanıtında Apple'ın Türkiye'de 199 liradan satışa çıkan temizleme bezine gönderme yaptı.

ACUN ILICALI, YENİ BİR NFT PROJESİ ÜZERİNDE ÇALIŞTIKLARINI AÇIKLADI

Acun Ilıcalı, Webrazzi Summit 2021 etkinliğinde Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal ile gerçekleştirdiği bir söyleşi sırasında yeni bir NFT projesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Söz konusu NFT projesinin küresel ölçekte olacağına işaret eden Ilıcalı, bu konuda sektörün öncülerinden biri olmak istediklerini dile getirdi.

FACEBOOK TÜRKİYE TEMSİLCİSİ, 4 KASIM'DAKİ TBMM TOPLANTISINA ÇAĞIRILDI

Facebook Türkiye temsilcisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Mecralar Komisyonu tarafından yeni yasama döneminin 4 Kasım'da gerçekleştirilecek olan ikinci TBMM toplantısına çağırıldı. Toplantıya katılım sağlayacak olan temsilcinin, Facebook ve Facebook'a bağlı platformların çöktüğü 4 Ekim gecesinde neler yaşandığını anlatacağı ifade edildi.

HARVARD ÖĞRENCİSİNDEN YÜZ TARAYARAK İLETİŞİM BİLGİSİ PAYLAŞAN SOSYAL MEDYA UYGULAMASI

Yuen Ler Chow isimli bir Harvard Üniversitesi öğrencisi, telefon numarası ve Instagram hesabı gibi iletişim bilgilerinin paylaşılabilmesi için yüz tanıma teknolojisini kullanan yeni bir sosyal medya uygulaması geliştirdi. Henüz yalnızca Harvard öğrencilerine açık olan 'FaceTag' adlı uygulamanın, üniversite dışındaki kullanıcılara da genişletileceği belirtildi.

KANADA'DA BİR ŞEHİR, KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ İLE EVLERİ ISITMAYA BAŞLAYACAK

Kanada'da bulunan Kuzey Vancouver şehri, evleri kripto para madenciliğinden elde ettiği termal enerji ile ısıtmaya başlayacağını duyurdu. Söz konusu sistemin, yaklaşık 20 bin ton sera gazının atmosfere girmesini önleyeceği ifade edildi.

 • elon musk
 • tesla
 • tesla piyasa değeri
 • elon musk kişisel serveti
 • elon musk serveti
 • facetag
 • facetag uygulaması
 • facebook
 • facebook tbmm
 • facebook türkiye temsilcisi
 • acun ılıcalı
 • acun ılıcalı nft
 • tim cook
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın