Dünyaca ünlü futbol kulübü, ‘metaverse' planlarını açıkladı

İspanyalı futbol kulübü FC Barcelona, ‘metaverse' evrenine ve NFT pazarına girmeye yönelik planları olduğunu açıkladı. Avrupa'daki futbol takımlarının, Socios üzerinden yapılan dijital varlık satışlarından toplam 200 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği biliniyordu.

Dünyaca ünlü futbol kulübü, ‘metaverse' planlarını açıkladı

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

İspanyalı futbol kulübü FC Barcelona, 'metaverse' evrenine ve NFT pazarına girmeye yönelik planları olduğunu açıkladı. Kulübün, yeni teknolojilerden faydalanarak taraftarlarıyla etkileşime girmek istediği kaydedildi. Kulüp başkanı Joan Laporta, konuya ilişkin açıklamasında son dönemlerde NFT'ler ve 'metaverse' gibi blok zinciri tabanlı ürün ve hizmetlere ilginin arttığına dikkat çekti. Laporta, taraftar ve kulüp üyelerine kulübün değerleriyle uyum sağlayacak ve ilginç deneyimler yaratacak dijital ürünler sunmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Aksam.com.tr'nin Bitcoin.com'dan aktardığı habere göre; Barcelona, güncel olarak 'metaverse'e yönelik hedeflerini hayata geçirmek için gerekli altyapıyı inşa ediyor. Kulüp ayrıca, kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Avrupa'daki futbol takımlarının, Socios platformu üzerinden yapılan dijital varlık satışlarından toplam 200 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği biliniyor.

BARCELONA, 'BARCA STUDİOS' İSİMLİ BİR PLATFORM KURDU

Öte yandan; Barcelona, 'metaverse' vizyonunu hayata geçirebilmek için 'Barca Studios' isimli bir platform kurdu. Bu platformun, bir inovasyon merkezi olarak işlev göstereceği ve güncel pazar talebine uygun yeni ürün ve hizmetler tanıtacağı ifade edildi.

Büyümek için yeni fırsatlar sunmak istediklerine işaret eden Laporta, şampiyonluklar kazanarak taraftarı mutlu etmeyi hedefleseler de hayatta kalmak için sektördeki fırsatlardan yararlanmak zorunda olduklarının da altını çizdi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın