Coinbase, BtcTurk'ü satın almak için görüşmelere başladı! 3,2 milyar dolar teklif etti...

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yerli kripto para alım-satım platformu BtcTurk'ü satın almak için görüşmelere başladı. Coinbase'in, söz konusu satış anlaşması için 3,2 milyar dolar teklifte bulunduğu iddia edildi.

Coinbase, BtcTurk'ü satın almak için görüşmelere başladı! 3,2 milyar dolar teklif etti...

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, yerli kripto para alım-satım platformu BtcTurk'ü satın almak için görüşmelere başladı. Coinbase'in, BtcTurk'ü bünyesine katmak için 3,2 milyar dolar teklif ettiği ifade edildi. Güncel olarak durum tespiti aşamasında olan anlaşmanın ilk koşulları için gerekli imzalar atıldı.

Aksam.com.tr'nin CoinDesk'ten aktardığı habere göre; bir hisse takası içermesi beklenen anlaşmanın, Coinbase'in uluslararası pazardaki varlığını genişletmesine yardımcı olacağı tahmin edildi. ABD merkezli kripto para borsası, bölgedeki stratejik ortaklıklara liderlik etmesi için Türkiye'de bir ülke direktörü arayışına da başladı.

BtcTurk'ün, son 24 saatte 200 milyon dolarlık işlem hacmine ev sahipliği yaptığı ve güncel olarak 4,5 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olduğu biliniyordu.

COINBASE, BREZİLYA'NIN EN BÜYÜK KRİPTO PARA BORSASINI DA SATIN ALMAK İSTİYOR

Öte yandan; Coinbase, geçen ay Brezilya'nın en büyük kripto para borsası 2TM'yi de satın almak için de görüşmelere başlamıştı. 2TM'nin, 2,1 milyar dolar piyasa değerine sahip olduğu ifade edilmişti. Satış anlaşmasının detaylarının, Nisan ayı sonuna kadar açıklanacağı belirtilmişti.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın