Bill Gates'ten Bitcoin açıklaması... 'İklime zarar veriyor'

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Bitcoin madenciliğine ilişkin açıklamada bulundu. Gates, 'Bitcoin madenciliği iklime zarar veriyor.' ifadelerini kullandı.

Bill Gates'ten Bitcoin açıklaması... 'İklime zarar veriyor'

DHA

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Bitcoin madenciliğinin aşırı enerji kullanımı nedeniyle çevre için zararlı olduğunu, iklime zarar verdiğini söyledi.

DHA'nın aktardığı habere göre, sosyal iletişim ağı Clubhouse üzerinden düzenlenen bir söyleşi sırasında, bugüne kadar hiç Bitcoin almadığını vurgulayan Gates, kendisinin aşı gibi, somut ürünler yaratan yaratan yatırımları tercih ettiğini söyledi.

Gates, kripto para madenciliğinde aşırı elektrik kullanıldığına işaret ederek, şunları dedi:

"Bitcoin'in transferinde, bugüne kadar bilinen en yüksek düzeyde elektrik harcanıyor. Eğer bu yeşil enerjiyse ve diğer kullanım alanların için fazlaysa, o zaman belki sorun olmayabilir."

Kendisinin, Bitcoin konusunda kuşkucu olarak görülmesine karşın, enerji bağlamındaki yaklaşımı konusunda ilişkili görmediğini vurgulayan Gates, bununla binlikte, vakfının, "çok düşük transfer ücreti" olacak kendi dijital para birimini geliştirmekte olduğunu söyledi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın