Apple Watch kullanıcı sayısı, dünya genelinde 100 milyonu aştı

Counterpoint Research, akıllı saat pazarına ilişkin verileri yayınladı. Paylaşılan veriler arasında, dünya genelindeki Apple Watch kullanıcı sayısı da yer aldı. Aktarılan detaylara göre; popüler akıllı saatin kullanıcı sayısı, dünya genelinde 100 milyonu aştı.

Apple Watch kullanıcı sayısı, dünya genelinde 100 milyonu aştı

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Araştırma şirketi Counterpoint Research, 2021'in ikinci çeyreğine ilişkin akıllı saat pazarı verilerini açıkladı. Paylaşılan veriler arasında, dünya genelindeki Apple Watch kullanıcı sayısı da yer aldı. Araştırma sonuçları, Apple'ın söz konusu çeyrekte akıllı saat sektöründeki liderliğini sürdürdüğünü ortaya koydu. Şirket ayrıca, Apple Watch kullanıcı sayısının dünya genelinde 100 milyonu aştığına işaret etti.

Aksam.com.tr'nin iPhoneHacks'ten aktardığı habere göre; Apple'ın en çok satan akıllı saatleri Apple Watch 6, Apple Watch SE ve Apple Watch 3 oldu. ABD'li teknoloji şirketi, yılın ikinci çeyreğinde akıllı saat pazarında Huawei ve Samsung gibi rakiplerini geride bırakarak zirvedeki yerini korudu.

AKILLI SAAT PAZARI, YÜZDE 27'LİK BİR BÜYÜME YAŞADI

Diğer yandan; akıllı saat pazarı, 2021 yılının ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27'lik bir büyüme yaşadı. Söz konusu büyümeden, Apple gibi Samsung'un da faydalandığı görüldü. Güney Kore merkezli teknoloji şirketi, akıllı saat modellerinin satış rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43'lük bir artış kaydetti.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın