Apple, bir ilke imza attı: Piyasa değeri 3 trilyon doları aştı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir süre önce bir ilke imza attı. Şirketin piyasa değeri, 3 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Bu gelişmeyle beraber şirket, borsada 3 trilyon dolar değerlemeyi aşan ilk şirket oldu.

Apple, bir ilke imza attı: Piyasa değeri 3 trilyon doları aştı

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın hisseleri, 3 Ocak 2021 tarihi itibarıyla borsada yüzde 3'e yakın değer kazandı. Bunun üzerine şirketin hisse senedi fiyatları, 182,88 dolara ulaştı. Böylece Apple'ın piyasa değeri, gün içerisinde 3 trilyon dolar seviyesini aştı. Bu gelişmeyle bir ilke imza atan ABD'li teknoloji devi, piyasa değeri 3 trilyon doları aşan ilk şirket oldu.

Aksam.com.tr'nin Bloomberg'den aktardığı habere göre; Apple'ın piyasa değeri, ilk kez 2 Ağustos 2018 tarihinde 1 trilyon doları aşmıştı. 19 Ağustos 2020 tarihine gelindiğinde ise şirketin piyasa değeri, 2 trilyon dolar seviyesine ulaşmıştı. Küresel salgın etkilerinin zirveye ulaştığı 2020 yılından bu yana Apple hisseleri, 3 kattan fazla değer kazandı.

LİSTEDE APPLE'I, MICROSOFT VE ALPHABET TAKİP EDİYOR

Diğer yandan; güncel olarak Apple'ı, 2,5 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Microsoft takip ediyor. Listenin üçüncü sırasında ise Google'ın 1,9 trilyon dolar piyasa değerine sahip çatı şirketi Alphabet yer alıyor.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın