Amazon, ‘Alexa.com'un fişini çekti! Erişim sağlanamayacak...

ABD merkezli teknoloji devi Amazon, internet siteleri hakkında analiz ve sıralama gibi veriler sunan ‘Alexa.com' hizmetinin fişini çektiğini duyurdu. Amazon tarafından yaklaşık 20 yıl önce kullanıma sunulan hizmete, 1 Mayıs 2022 tarihinden itibaren erişim sağlanamayacağı belirtildi.

Amazon, ‘Alexa.com'un fişini çekti! Erişim sağlanamayacak...

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

ABD merkezli teknoloji devi Amazon, internet siteleri hakkında analiz, global sıralama, kullanıcı trafiği ve geçirilen vakit gibi birçok veri sunan 'Alexa.com' hizmetinin fişini çektiğini duyurdu. Yaklaşık 20 yıl önce Amazon tarafından kullanıma sunulan hizmete, 1 Mayıs 2022 tarihinden itibaren erişim sağlanamayacağı belirtildi.

Şirket, konuya ilişkin açıklamasında "Alexa Internet'i 25 yıl önce kurduk. Dijital kitlenizi bulmanıza, bu kitleye erişmenize ve kitleyi dönüştürmenize yardımcı olmak için 20 yıl çalıştıktan sonra 1 Mayıs 2022'de 'Alexa.com'u kullanımdan kaldırma konusunda oldukça zor bir karara vardık. Rekabet analizi, içerik araştırması, anahtar kelime çalışmaları ve daha birçok unsur konusunda bizi kaynak edindiğiniz için çok teşekkür ederiz. Size hizmet vermekten gurur duyduk" ifadelerine yer verdi.

AMAZON, 8 ARALIK'TA YENİ ABONELİK SUNMAYI BIRAKMIŞTI

Öte yandan; Alexa.com, yaklaşık 20 yıldır kullanıcılara internet siteleri hakkında ayrıntılı veriler sunuyordu. Bu verilerin bir kısmına ücretsiz olarak erişim sağlanabiliyordu. Daha gelişmiş ve detaylı analizler ise aylık bazda bir abonelik ücreti karşılığında kullanıma sunuluyordu. Amazon, 8 Aralık 2021 tarihinden itibaren yeni abonelik hizmeti sunmayı bırakmıştı. Mevcut aboneliklerin de 1 Mayıs 2022 tarihine kadar aktif olacağı açıklanmıştı.

  • amazon
  • alexa
  • alexacom
  • amazon alexa
  • internet sitesi analiz
  • internet sitesi global sıralama
  • amazon alexacom
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın